w

Mazda stworzy nowy model z silnikiem Wankla

Mazda nie rzuca słów na wiatr i zawsze konsekwentnie dąży do celu. Bardzo często wybiera inną drogę, niż większość producentów, czego przykładem mogą być silniki benzynowe z wysokim stopniem sprężania (pozbawione turbin).

Teraz japońscy inżynierowie idą o krok dalej. Zamierzają bowiem stworzyć zupełnie nowy model, który będzie posiadał silnik Wankla. Nie myślcie jednak o typowym następcy RX-8. Będzie to bowiem samochód hybrydowy, a owa jednostka spalinowa ma służyć do ładowania akumulatorów jednostki elektrycznej. Mazda zmierza więc w stronę ekologii, co jest oczywiste.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jakie nadwozie otrzyma ten samochód. Z pewnością najlepszym rynkowo rozwiązaniem byłby SUV, ale ten producent już wielokrotnie zaskakiwał, dlatego musimy zaczekać do oficjalnej zapowiedzi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 508 SW First Edition – ceny

Dacia Duster – nowy silnik benzynowy