w

Mazda MX-5 2024 (lifting). Ma nowe światła i multimedia

Mazda MX-5 2024
Mazda MX-5 2024 (lifting). Ma nowe światła i multimedia

Japońska marka odświeżyła najnowszą generację kultowego roadstera. Zmiany nie są rewolucyjne, ale na pewno przydatne.

Konkurencja tego modelu jest, delikatnie mówiąc, niewielka – szczególnie w Europie. Kuracja odmładzająca była jednak koniecznością, by dostosować ośmioletnią konstrukcję do aktualnie panujących standardów i przypomnieć klientom o jego istnieniu. Oto Mazda MX-5 2024.

Warto przypomnieć, że pierwsza aktualizacja tego modelu nastąpiła w 2019 roku, kiedy na wybranych rynkach do gamy trafił mocniejszy wariant dwulitrowego silnika benzynowego. Wtedy jednak nie było mowy o zmianach technologicznych.

Mazda MX-5 2024

Zmiany stylistyczne są raczej skromne. Front zyskał nowe reflektory LED, które są teraz zintegrowane ze światłami do jazdy dziennej. Wygląda to bardziej elegancko. Nieco dyskretniejsze modyfikacje objęły tylne lampy. Mają teraz lekko przeprojektowane klosze. Każdy element świetlny, w tym kierunkowskazy, wykorzystuje diody.

Mazda MX-5 2024
Mazda MX-5 2024

Jak zwykle przy okazji liftingu zdecydowano się na wprowadzenie nowego lakieru. Ofertę wzbogaciła barwa Aero Grey Metallic oraz nowe wzory felg w rozmiarach 16 i 17 cali.

Bystre oko dostrzeże nowy grill, w którym znaleziono miejsce na czujnik radarowy adaptacyjnego tempomatu. Inżynierowie wyposażyli roadstera również w funkcję Smart Brake Support. Na czym ona polega? Potrafi zatrzymać pojazd z prędkości do 15 km/h, gdy podczas cofania wykryje zbliżający się bądź zatrzymany obiekt.

Mazda MX-5 2024
Mazda MX-5 2024

Najbardziej pożyteczną zmianą jest nowy system multimedialny, który opiera się na ekranie dotykowym o przekątnej 8,8 cala. Ma znacznie bardziej przyjazny (i dzisiejszy interfejs), a do tego działa szybciej od poprzedniego.

>To naprawdę nowa Mazda 2. W Polsce jeżdżą jej tysiące, ale z innym znaczkiem

Mazda MX-5 2024 posiada także nowe konfiguracje kolorystyczne wnętrza – w tym brązową tapicerkę, która ciekawie komponuje się z beżowym dachem. To nawiązanie do starszych generacji. Wśród nowości kabiny znajdziemy także lekko zmodernizowane wskaźniki, przycisk SOS oraz gniazda USB-C.

Mazda MX-5 2024 - wnętrze
Mazda MX-5 2024

Samochód ma teraz jeszcze bardziej dopracowany mechanizm różnicowy, a także udoskonalony układ kierowniczy. Wszystko po to, by MX-5 było jeszcze zwinniejsze w zakrętach.

W ofercie pozostaną obie jednostki benzynowe, które mają pojemności 1,5 oraz 2 litry. Mogą trafić pojedynczo lub w zestawie na wybrane rynki – wiele zależy od lokalnego zapotrzebowania i stosowanych norm emisji spalin.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Kodiaq 2024

Skoda Kodiaq 2024 już ujawniona. Jest diesel, jest wszystko

Oto chiński rywal BMW Serii 5. Ma jeszcze większy grill