w

Maserati Grecale nadjeżdża. Włoski crossover zadebiutuje w Mediolanie

Maserati Grecale 2021
Maserati Grecale nadjeżdża. Włoski crossover zadebiutuje w Mediolanie

Gama modelowa włoskiego producenta nie jest specjalnie rozbudowana. Wkrótce trafi do niej jednak kolejny model.

Maserati Grecale, bo taką nosi nazwę, to długo zapowiadany crossover. Jak można ocenić po zamaskowanych egzemplarzach biorących udział w testach, samochód posiada niską i szeroką sylwetkę, która z pewnością będzie łączyła sportowy animusz z luksusowymi uzupełnieniami. Co ciekawe, na portalach ogłoszeniowych pojawiły się już części do tego auta. Można je kupić online. Dzięki temu wiemy jak wygląda grill.

Czego możemy spodziewać się we wnętrzu? Kontynuacji sportowego sznytu. Podejrzewamy, że projekt kokpitu będzie unikatowy. Nie zabraknie jednak cyfrowych wskaźników, multimediów opartych na ekranie dotykowym czy kierownicy z charakterystycznymi, długimi łopatkami.

Maserati Grecale – dane techniczne owiane tajemnicą

Producent nie poinformował jeszcze o układzie napędowym, jaki skrywa ten model. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że pod maską może znaleźć się trzylitrowe V6 z podwójnym doładowaniem, które będzie generowało około 620 koni mechanicznych. Tę jednostkę można znaleźć w zaprezentowanym jakiś czas temu Maserati MC20. Trudno wykluczyć też słabsze wersje. Wydaje się, że luksusowy SUV powinien dawać klientom wybór, dlatego mogą pojawić się też słabsze wersje hybrydowe.

Grecale
Grecale może skrywać napęd z modelu MC20

Samochód zostanie zaprezentowany już 16 listopada. Jego premiera odbędzie się w Mediolanie. Niewykluczone, że wcześniej trafią do sieci zdjęcia przedstawiające Maserati Grecale w pełnej okazałości. Bądźcie czujni!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brabus 900 Rocket Edition 2021

Brabus 900 Rocket Edition to GLE Coupe na sterydach. Nawet felgi robią wrażenie!

Zgnieciony Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette zgnieciony podczas transportu. Ktoś dłużej poczeka na swoje wymarzone auto