w

Mamy to! Subaru BRZ 2021 ujawnione

Subaru BRZ 2021
Mamy to! Subaru BRZ 2021 ujawnione

Do sieci trafiły właśnie oficjalne zdjęcia japońskiego coupe drugiej generacji. Oto Subaru BRZ 2021!

Nowe wcielenie ponownie dzieli podzespoły z Toyotą – bliźniaczą konstrukcją o nazwie GT86. Pod względem stylistycznym auto zostało wyraźnie zmodyfikowane. Przód zdobią wąskie reflektory, długa maska i zderzak z dużym wlotem. Profil zdradza natomiast dość wysoko poprowadzoną linię klapy bagażnika, masywne błotniki i nakładki progowe, które optycznie łączą się z błotnikami.

Subaru BRZ 2021 design
Subaru BRZ ma zmodyfikowany design, ale sylwetka pozostała zbliżona

Z tyłu znalazły się ciekawie wyglądające lampy połączone ledową listwą. Niżej uplasowano masywny zderzak, plastikową, czarną osłonę i dwie duże końcówki wydechu. Dopełnieniem całości są dedykowane felgi aluminiowe. Summa summarum, jest inaczej.

Subaru BRZ 2021 – wnętrze

Kabina została oczywiście przeznaczona dla dwóch dorosłych osób. Drugi rząd to swego rodzaju „zapas” w nagłych sytuacjach – z pewnością będzie tam ciasno i niezbyt wygodnie nawet mniejszym osobom. Od przednich foteli można natomiast oczekiwać dobrego podparcia bocznego i nisko umieszczonego siedziska.

Subaru BRZ 2021 wnętrze
Subaru BRZ 2021 posiada ergonomiczny kokpit z niezależnym panelem klimatyzacji i cyfrowymi wskaźnikami

Kokpit jest dość. Przed sportową kierownicą zamontowane zostały cyfrowe wskaźniki, które w pewnym stopniu można personalizować. Tuż obok znalazł się pionowo umieszczony ekran dotykowy. Co ważne, otaczają go fizyczne przyciski ułatwiające obsługę. Ważny jest także niezależny panel klimatyzacji. Podstawy ergonomii stoją więc na dobrym poziomie.

Subaru BRZ 2021 – dane techniczne

Aktualne BRZ jest oferowane z dwulitrowym 200-konnym silnikiem benzynowym. Póki co marka nie poinformowała o zmianach. Niektórzy sugerują, że pod maską może znaleźć się układ hybrydowy lub spalinowy silnik generujący około 300 KM. Napęd będzie oczywiście tylny. Na oficjalne informacje musimy jeszcze chwilę zaczekać.

BRZ 2021 dane techniczne
Nowe BRZ pozostanie samochodem tylnonapędowym
Subaru BRZ 2021 tył
Z tyłu znalazły się lamy połączone ledową listwą
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Osuwająca się betoniarka - pomoc człowieka

Bohater, który nie nosi peleryny: Uratował betoniarkę przed wywróceniem!

Rysy na karoserii - jak usunąć

Jak usunąć rysy z samochodu?