w

Mamy to! Nissan Note 2021 ma elektryczny napęd i nowoczesny design

Nissan Note 2021
Mamy to! Nissan Note (2021) ma elektryczny napęd i nowoczesny design

Dotychczas oferowane generacje mikrovana japońskiej marki cieszyły się w Polsce całkiem sporym zainteresowaniem. Nissan Note 2021 ma szanse na jeszcze większy sukces – z kilku powodów.

Sylwetka tego modelu została wyraźnie złagodzona. Pudełkowata karoseria zyskała nieco więcej obłości i wydaje się bardziej spójna. Poza tym, prezentuje się wręcz futurystycznie, co jest zasługą odważnie narysowanego oświetlenia oraz licznych przetłoczeń.

Nowy Nissan Note wygląd
Note nie jest już typowym mikrovanem

Czy to wciąż mikrovan? Raczej nie. Teraz jest hatchbackiem, który nie musi oglądać się już za Hondą Jazz – największym rywalem poprzednich wcieleń. Samochód jest 55 mm krótszy od ostatniego wcielenia. Warto dodać, że Nissan postawił też na dwukolorowe nadwozie, co może sugerować duże możliwości konfiguracyjne.

Wnętrze bez tajemnic

Kokpit prezentuje się bardzo przyjaźnie. Zegary są cyfrowe i można je personalizować. Przed nimi zagościła wielofunkcyjna kierownica. Z kolei na konsoli centralnej znalazł się dotykowy ekran multimedialny o czytelnym interfejsie. Zintegrowano z nim dwa klasyczne pokrętła, co z pewnością pozytywnie wpłynie na obsługę. Taki sam efekt da zastosowanie niezależnego panelu klimatyzacji – plus za ergonomię.

Nissan Note 2021 - wnętrze
Kokpit jest ergonomiczny i nowoczesny

Jeżeli chodzi o materiały wykończeniowe to trudno o dokładną weryfikację na tym etapie. Możemy jednak spodziewać się lepszych tworzyw niż dotychczas. W dziedzinie przestronności też powinno być dobrze – cztery dorosłe osoby z pewnością zmieszczą się bez problemu.

Nissan Note jako elektryk i ekologiczna spalinówka

Note będzie dostępny w wariancie elektrycznym. Dane techniczne nie zostały jeszcze ujawnione, ale już wiadomo, że ta wersja doczeka się napędu na obie osie. Spodziewamy się mocy 150-200 KM i zasięgu na poziomie 300 km. Na oficjalne informacje musimy jednak jeszcze chwilę zaczekać.

Nissan Note 2021 wymiary
Nissan Note 2021 jest o 55 mm krótszy od poprzednika

Co ważne, Nissan Note 2021 będzie również oferowany w odmianie spalinowej. Tutaj także brak szczegółów, ale azjatyckie media sugerują 1,2-litrowy silnik benzynowy generujący 114 KM i 280 Nm. Duże prawdopodobieństwo, że uzupełni go silnik elektryczny, co będzie oznaczało układ hybrydowy. Pozostaje już tylko czekać na doniesienia przedstawicieli marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda City Hatchback oficjalnie

Cóż to za wynalazek? Tak wygląda nowa Honda City Hatchback

Cizeta Moroder V16T

Lamborghini z czterema reflektorami? Wygląda podobnie, ale to znacznie rzadsze auto. Na sprzedaż!