w

Mamy to! Hyundai i20 N 2021 oficjalnie – zdjęcia, dane techniczne

Hyundai i20 N 2021 oficjalnie
Mamy to! Hyundai i20 N 2021 oficjalnie - zdjęcia, dane techniczne

Wielu producentów rezygnuje z miejskich hot hatchy. Tymczasem koreańska marka wprowadza na rynek swojego debiutanta w tej klasie. Oto Hyundai i20 N 2021!

Tak, projektanci mieli sporo odwagi, co ujawniały już konwencjonalne wersje tego modelu. Oryginalnie wyglądające elementy oświetlenia (szczególnie tylnego) sprawiają, że nie da się pomylić tego samochodu z żadnym innym. I to oczywiście zaleta.

Niżej i szerzej

Sportowy wariant wprowadza jednak jeszcze więcej unikatowości. Ma przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, spojler, dyfuzor, dużą końcówkę układu wydechowego, dedykowane felgi i lekko zmodyfikowaną fakturę grilla. Dopełnieniem całości jest charakterystyczny lakier. Bystre oko dostrzeże także wyraźnie obniżone zawieszenie.

Hyundai i20 N - design
Auto posiada muskularny body kit

Pozostałe elementy stylistyczne pozostały takie same. To oznacza zadziornie spoglądające reflektory i tylne lampy zachodzące na błotniki. Te drugie zostały połączone ledową listwą, co tworzy unikatowy efekt. Uwagę zwraca także ciekawie poprowadzona linia bocznych przeszkleń.

Wnętrze ze sportowymi akcentami

Kabina została oczywiście przejęta z konwencjonalnej wersji. Ma jednak pewne nowości, na które warto zwrócić uwagę. Cyfrowe wskaźniki zyskały nowy motyw, a ekran dotykowy przekazuje więcej informacji. Nie zabrakło również sportowej kierownicy i aluminiowych pedałów.

Hyundai i20 N 2021 - wnętrze
Wnętrze i20 N zyskało m.in. sportową kierownicę i cyfrowe wskaźniki z nowym motywem

Inne są także fotele, które oferują lepsze podparcie boczne. Już po zobaczeniu zdjęć można wywnioskować, że ich tapicerka fajnie wygląda. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że koreański hot hatch występuje z nadwoziem 5-drzwiowym, dlatego dostanie się do drugiego rzędu nie stanowi problemu.

Hyundai i20 N 2021 – dane techniczne

Przejdźmy do kluczowych informacji. Pod maską mieszka benzynowy, doładowany silnik o pojemności 1,6 litra. Oddaje on do dyspozycji 204 KM i 275 Nm. Cały potencjał trafia na oś przednią za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. To wszystko przy masie sięgającej 1200 kg. Hyundai nie podał jeszcze pomiarów przyspieszeń, ale można podejrzewać, że auto osiąga setkę w 6,5 sekundy i rozpędza się do około 230 km/h.

Hyundai i20 N 2021 - dane techniczne
Hyundai i20 N oferuje 204 KM i 275 Nm

Inżynierowie popracowali nad wspomnianym wyżej zawieszeniem – zostało nie tylko obniżone, ale też wyraźnie utwardzone. Ma nowe przeguby, sprężyny i amortyzatory. Układ kierowniczy ma natomiast stawiać nieco większy opór niż w zwykłym i20 oraz dawać lepsze wyczucie położenia przednich kół. Za zatrzymanie pojazdu odpowiadają natomiast tarcze o średnicy 320 mm.

i20 N - masa własna
Koreański hot hatch waży 1200 kg

Co ciekawe, auto zostało wyposażone w selektor trybów jazdy: Normal, Eco, Sport, N oraz N Custom. Ten ostatni pozwala na dostosowanie konfiguracji do indywidualnych wymagań użytkownika.

Ile kosztuje?

Ceny Hyundaia i20 N nie zostały jeszcze ujawnione. Można jednak podejrzewać, że kwota wyjściowa będzie startować z poziomu około 90 tysięcy złotych.

Hyundai i20 N - osiągi
Auto przyspiesza do setki w około 6,5 sekundy
Hyundai i20 N - skrzynia manualna
Hyundai i20 N występuje tylko z 6-biegową skrzynią manualną

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywrócenie betoniarki

Tylko błyskawiczna reakcja uratowała kobietę i dzieci przed zmiażdżeniem. Nagranie mrozi krew w żyłach

Audi TT RS 800 KM

Ostry start 800-konnym Audi TT RS: Zostaje tylko siwy dym