w

Małolaty rzucały bryłami lodu w auto. Mogły doprowadzić do tragedii (wideo)

Rzucanie lodem w jadące auta
Małolaty rzucały bryłami lodu w auto. Mogły doprowadzić do tragedii (wideo)

Nieodpowiedzialne zachowania dzieci i młodzieży mogą skutkować również niebezpieczeństwem na drogach.

Oto jeden z takich przykładów. Małolaty rzucały bryłami lodu w auto. Warto dodać, że pojazd był w ruchu. Mogły doprowadzić nawet do tragedii, co już niejednokrotnie miało miejsce w takich przypadkach.

Zamarznięty śnieg może być równie niebezpieczny, co duży kamień. Rzucanie w pojazd takim przedmiotem jest nie tylko aktem dewastacji, ale też narażaniem innych na niebezpieczeństwo.

Odpowiedzialność rodziców

Na nagraniu widać, że to młodzi chłopcy (maksymalnie 13-15 lat). To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za ich postępowanie, dlatego w razie poważnego zdarzenia z pewnością skończyłoby się obserwacją ze strony kuratora. To jednak mały wymiar kary biorąc pod uwagę miejsce zdarzenia i okoliczności. Podejrzewamy, że dzieci uciekły nie zdając sobie sprawy, co mogły spowodować.

Rzucanie śniegiem w jadące samochody
Jedna z brył lodu mogła ważyć nawet kilka kilogramów i doprowadzić do tragedii

Przypomnijmy, że dochodziło już do wypadków w takich okolicznościach. Najpopularniejsze tego typu zdarzenie w Polsce dotyczyło chłopców, którzy zrzucili kawał lodu z wiaduktu wprost na pojazd ciężarowy. W konsekwencji doszło do wypadku, w którym kierowca wielotonowego zestawu zginął.

 

Rzucanie czymkolwiek w czyjąś własność jest po prostu głupotą, która może doprowadzić do strat materialnych. Nie można tego robić. Niestety, nawet dorośli pozwalają sobie na takie czyny. A to właśnie na nich ciąży odpowiedzialność za edukację młodzieży, która powinna wiedzieć, czym grozi takie zachowanie.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zlekceważenie czerwonego światła

Przejazd na czerwonym i nieświadomi policjanci. Kierowca miał szczęście (wideo)

Koterski w kasku Kubicy

Misiek Koterski zakładający kask: „Rola Kubicy jest mi pisana” (wideo)