w

Mafioso wjechał do zamkniętego sklepu, by napić się alkoholu. Odpalił cygaro i czekał na policję (wideo)

Wjechał autem do sklepu
Mafioso wjechał do zamkniętego sklepu, by napić się alkoholu. Odpalił cygaro i czekał na policję (wideo)

Takie historie są zawsze dużą inspiracją dla scenarzystów filmów akcji. Niestety, ich efektami są też duże szkody.

Do zdarzenia doszło w mieście Stoneham (Massachusetts, Stany Zjednoczone). Trudno w to uwierzyć, ale rzeczywiście znany Mafioso wjechał do zamkniętego sklepu, by napić się alkoholu. Pozwolił sobie też na zjedzenie czipsów.

I nie byłoby w tym aż takiej dramaturgii, gdyby nie zdewastował drzwi frontowych, w które uderzył samochodem. Policjanci zostali wezwani na miejsce i szybko rozpoznali sprawcę. Był to 54-letni John Bacigalupo, który był skazany za zabójstwo w 1996 roku. Wyszedł z więzienia jako rzekomo zresocjalizowany.

Spokojne oczekiwanie i szybka akcja

Zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce, Mafioso napił się Budweisera i zapalił cygaro. Nie zamierzał uciekać. Po prostu czekał, aż mundurowi sami po niego przyjadą. W końcu nadszedł moment konfrontacji.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rapid Liquors (@rapidliquors)

Baciagalupo miał powiedzieć, że posiada broń i nie podda się żywcem. Mundurowi użyli paralizatora i próbowali obezwładnić przestępcę. Ten zdążył jednak uderzyć jeszcze policjanta. Został jednak zakuty w kajdanki i trafił do aresztu.

Mężczyzna został oskarżony o włamanie, kradzież, napaść i pobicie funkcjonariusza. Może wyjść po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tysięcy dolarów.

Co kierowało przestępcą? Podejrzewamy, że po 13 latach odsiadki za zabójstwo nie potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości i woli wrócić za kratki zamiast cierpieć na wolności. Brzmi to dziwnie, ale nie brakuje takich historii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 308 EV

Peugeot e-308 doczeka się debiutu. Elektryczna wersja już w 2023 roku

Volvo minivan

Minivan Volvo. Raczej nigdy nie powstanie, ale tak mógłby wyglądać