w ,

Luksusowe SUV-y Jaguar – kwintesencja ekskluzywnych doznań

Luksusowe SUV-y Jaguar
Luksusowe SUV-y Jaguar – kwintesencja ekskluzywnych doznań

Łączą w sobie użyteczne i przestronne nadwozie oraz znakomicie wykończone wnętrze rodem z luksusowej limuzyny.

Właśnie takie są SUV-y Jaguar. Modele dostępne w ofercie marki zapewniają również wyrafinowane sportowe prowadzenie. W efekcie są nie tylko wygodne i praktyczne, ale również emocjonujące. Wśród nich znajdują się F-PACE, E-PACE oraz elektryczny I-PACE spełniają odmienne potrzeby najbardziej wymagających kierowców poszukujących zróżnicowanych rozwiązań.

Luksusowe SUV-y Jaguar – bardziej wszechstronne limuzyny

Luksusowe limuzyny od zawsze były znakiem rozpoznawczym ludzi sukcesu. Pozwalały godnie reprezentować właściciela podczas oficjalnych spotkań, spełniając jednocześnie wysokie wymagania użytkowników w kwestii komfortu podróży. 

Czasy się jednak zmieniły. Powściągliwi gentlemani stali się ludźmi chcącymi czerpać z życia pełną piersią. SUV-y premium umożliwiają im zabranie na wyjazd sprzętu sportowego o większych gabarytach oraz sprawne poruszanie się poza drogami utwardzonymi.

Luksusowe SUV-y Jaguar oferują możliwość zdobywania świata, z zachowaniem renomy wymaganej na najwyższych stanowiskach. Jednocześnie ich układ napędowy został zestrojony tak, aby każdy pokonany kilometr sprawiał nieopisaną satysfakcję.

Detale wnętrza SUV-ów Jaguar – wyrafinowane i niepowtarzalne

Wnętrza luksusowych SUV-ów Jaguara wypełnione są akcentami, które podkreślają królewski rodowód marki oraz drapieżną naturę tych aut. Flagowy SUV Jaguar F-PACE zaznacza swój szlachetny charakter poprzez detale takie jak m.in. przeszycia na desce rozdzielczej i dźwigni skrzyni biegów. Ich struktura nawiązuje do szwów używanych w piłkach do krykieta.

Pikowana skóra na fotelach SUV-ów Jaguar nadaje wnętrzu wytwornego wyglądu, przywodzącego na myśl arystokratyczne salony. Zagłówki foteli zdobione są logiem skaczącego kota. Najwyższej klasy materiały wypełniające kokpit są nie tylko ucztą dla oczu. Również ich dotykanie zapewnia doznania mogące zaspokoić najbardziej wyrafinowane zmysły.

Styl Jaguara jest obecny również w miejscach niewidocznych na pierwszy rzut oka. Przykładem może być wnętrze schowka. Jest on wyściełany delikatną gumową matą o fakturze cętkowanej skóry Jaguara.

Sportowe prowadzenie zgodne z tradycją marki

SUV-y marki Jaguar zachowały swój sportowy charakter. Pomimo wyższego prześwitu oferują niezwykle pewne prowadzenie. Charakterystyka prowadzenia Jaguarów jest rezultatem nowoczesnych technologii, a także szczegółów konstrukcyjnych.

Jaguar F-PACE to samochód, którego szkielet jest w 80% wykonany z aluminium. Dzięki temu udało się osiągnąć wyjątkowo niską masę jak na tak imponującego dużego SUV-a. Model wykorzystuje również system Torque Vectoring by Braking, który odpowiada za precyzyjne wektorowanie momentu obrotowego w zakrętach. Efektem tego jest znakomite sportowe prowadzenie o nieco nadsterownej charakterystyce.

Luksusowe SUV-y Jaguar
Nowy Jaguar F-Pace

Na właściwości jezdne Jaguara F-PACE wpływa również pneumatyczne zawieszenie adaptacyjne. Dzięki niemu samochód może być nie tylko emocjonujący i sportowy. Ten luksusowy SUV oferuje również możliwość niezwykle komfortowej jazdy nawet na nierównych i zniszczonych nawierzchniach. Amortyzatory pneumatycznie cechują się znakomitym tłumieniem nierówności oraz całkowicie eliminują przechyły nadwozia.

Jaguar E-PACE to mniejszy SUV, który wyśmienicie sprawdza się podczas intensywnej jazdy miejskiej. Kompaktowe wymiary sprzyjają manewrowaniu na zatłoczonych ulicach, a jego wnętrze pozostaje wygodne i przestronne. E-PACE również wykorzystuje system wektorowania momentu obrotowego, co przekłada się na niespotykaną zwinność i ogromną satysfakcję z prowadzenia.

Elektryczny luksusowy SUV Jaguar I-PACE także może być wyposażony w pneumatyczne zawieszenie adaptacyjne. Jego właściwości jezdne wynikają z konstrukcji od podstaw zaprojektowanej do napędu elektrycznego. Akumulatory zostały umieszczone w podwoziu samochodu. Dzięki temu jego kokpit pozostaje niezwykle przestronny. Efektem jest również wzrost sztywności nadwozia oraz niższy środek ciężkości, co przekłada się na najlepsze odczucia z jazdy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca autobusu urwał szlaban

Kierowca autobusu urwał szlaban. Przewoził pasażerów, a po chwili przejechał pociąg (wideo)

Geely rozważa zwiększenie udziałów w Volvo

Geely rozważa zwiększenie udziałów w Volvo. Co to zmieni?