w

Lublin: Poważne potrącenie mężczyzny na hulajnodze elektrycznej (wideo)

Potrącenie użytkownika hulajnogi w Lublinie
Lublin: Poważne potrącenie mężczyzny na hulajnodze elektrycznej (wideo)

Do zdarzenia doszło kilka dni temu (24.08) w godzinach popołudniowych na alei Piłsudskiego w Lublinie. Jedna osoba wymagała hospitalizacji.

Monitoring miejski ujawnia moment potrącenia mężczyzny. Na nagraniu widać, jak kierujący wjeżdża na przejście z wysoką prędkością i uderza w człowieka jadącego na hulajnodze elektrycznej. Poszkodowany 25-latek trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ślady i materiał z kamery miejskiej. Szybko ustalili zaistniałą kolejność zdarzeń. Kierujący Toyotą jechał z wysoką prędkością i nie dostrzegł w porę osoby, która korzystała z pasów. W pewnym momencie rozpoczął hamowanie, ale było już za późno. Próbował więc ratować się odbiciem kierownicą w lewo, co doprowadziło też do kolizji ze Skodą. Ostatecznie nie udało się uniknąć potrącenia. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierowca sprawcą zdarzenia

Choć kamera nie pokazuje dokładnie miejsca wypadku, można wywnioskować z dostępnych materiałów, że sprawcą niebezpiecznej sytuacji jest kierowca Toyoty. Użytkownik hulajnogi nie zachował się jednak poprawnie. Zaryzykował przejeżdżając swoim elektrycznym jednośladem przez przejście dla pieszych.

Zamiast tego powinien zejść z elektrycznego urządzenia, upewnić się, czy nic nie nadjeżdża i dopiero wtedy bezpiecznie przeprowadzić sprzęt przez jezdnię. Niestety, jak zazwyczaj w takich przypadkach bywa, zabrakło instynktu samozachowawczego oraz zwyczajnej ostrożności. Dotyczy to obu uczestników zdarzenia.

Źródło: KMP Lublin

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

911 Turbo S vs M1000 RR and F1 RBR car

Mocarny pojedynek! Porsche 911 Turbo S zostało w tyle (wideo)

Zderzenie VW Golfa z Audi A3

Zderzenie Golfa z Audi A3. Sprawca rozmawiał przez telefon (wideo)