w

Lora na 12 aut: Załadunek nie jest taki prosty

Naczepa na 12 samochodów
Lora na 12 aut: Załadunek nie jest taki prosty

Przewożenie pojazdów na specjalnej naczepie wyraźnie ogranicza koszty transportu. Do wszystkiego wystarczy jeden kierowca.

Musi to być jednak osoba z doświadczeniem, która posiada nie tylko wyczucie, ale też umie obsługiwać mechanizmy, w które wyposażona jest tzw. lora. Niektóre z tych praktycznych konstrukcji mogą przewozić nawet kilkanaście samochodów jednocześnie.

Ładowanie samochodów na lorę

Wystarczy tylko wjechać i już…? Wbrew pozorom, jest to dość czasochłonne zajęcie, które wymaga dobrej organizacji i precyzji. Autotransporter może dzielić się na kilka ruchomych części. Ich położenie uzależnione jest od rozmieszczenia aut. W takich okolicznościach zawsze należy pamiętać o prawidłowej kolejności działań. Najgorzej, gdy osoba odpowiedzialna za to zadanie zorientuje się w połowie, że zaczęła nie od tej strony, od której powinna…

Jak ujawnia poniższe nagranie, umieszczenie samego pojazdu to nie wszystko. Konieczne jest także staranne zabezpieczenie, które uniemożliwi przemieszczanie się ładunku podczas gwałtownych manewrów lub hamowania.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakręt, który pokonał sześć załóg rajdowych

Pechowy zakręt na trasie rajdu: Sześć aut w tym samym rowie

Hummer EV 2021

Hummer powrócił jako auto elektryczne. Nowa propozycja dla polskich celebrytów