w

Lexus UX – polskie ceny

Japońska marka premium udostępniła ceny swojego pierwszego crossovera. Auto dostępne jest w przedsprzedaży za promocyjne 139 900 zł.

Później ofertę otworzy kwota 153 000 zł – tyle kosztuje wersja UX 200 FWD, która ma pod maską 2-litrowy silnik benzynowy generujący 171 KM i 205 Nm. Dzięki niemu auto rozpędza się do pierwszej setki w 9,2 sekundy i osiąga 190 km/h. Sercem wyżej plasowanej odmiany UX 250h FWD jest 2-litrowiec (146 KM i 180 Nm) współpracujący z jednostką elektryczną (109 KM i 202 Nm). Taki konfig pozwala na rozmienianie pierwszej setki w 8,5 sekundy. Na szczycie cennika znajdziemy natomiast wersję U 250h z systemem E-Four oznaczającym napęd na obie osie. W porównaniu do hybrydowej „ośki”, różnicę stanowi dodatkowy motor elektryczny generujący 7 KM i 55 Nm. W tym przypadku pierwsze 100 km/h zobaczymy po 8,7 sekundy.

W skład podstawowego wyposażenia (Elegance) wchodzą m.in.: dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, kamera cofania, aktywny tempomat i adaptacyjne reflektory w technologii LED. Tak kształtuje się cennik:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 miliony hybryd Toyoty w Europie – w Polsce sprzedano jubileuszową sztukę

Audi E-Tron oficjalnie