w

Lexus LC 500 Convertible w ekstremalnym mrozie. Trudna próba dla luksusowego cabrio

Frozen Lexus LC 500 Convertible
Lexus LC 500 Convertible w ekstremalnym mrozie. Trudna próba dla luksusowego cabrio

Samochody z otwartymi nadwoziami kojarzą się raczej z ciepłym klimatem. Japońska marka postanowiła jednak pokazać, jak jej samochód spisuje się w innych warunkach.

Lexus LC 500 Convertible to bez wątpienia wyjątkowa maszyna. Pod względem stylistycznym imponuje nowoczesnością, ale skrywa wolnossący, pięciolitrowy silnik V8. To coraz rzadsze, a jednocześnie niezwykle pożądane połączenie.

Samochód posiada miękki, materiałowy dach, który został dopracowany przez japońskich inżynierów. Marka postanowiła sprawdzić, czy jej pracownicy się spisali. W tym celu wykorzystała komorę klimatyczną w Millbrook Proving Ground (Wielka Brytania).

Zamarznięty Lexus LC 500 Convertible
Skórzaną tapicerkę pokrył szron

Samochód został spryskany niewielką mgiełką wody, a następnie pozostawiony na dwanaście godziny w temperaturze -18 stopni Celsjusza. Wszyscy byli ciekawi, jak to wpłynie na pracę podzespołów umożliwiających szybkie podnoszenie ciepła (np. podgrzewane fotele i kierownicę).

Do sprawdzenia konsekwencji wynajęto kaskadera, Paula Swifta. Ciekawy pomysł… Szybko okazało się, że po naciśnięciu przycisku silnik momentalnie odpalił. Wszystkie podzespoły działały, w tym elementy podgrzewane w kabinie.

Jak widać, kabrioletem można jeździć również przy skrajnie niskich temperaturach, ale to nie oznacza oczywiście tej samej przyjemności. Lato, no przyjdź już wreszcie!

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo 155 V6 Ti for sale

Wyścigowa Alfa Romeo 155 V6 Ti trafi na aukcję. Naszykuj milion dolarów

MB Motors Janki

Kolejny nowy salon Mercedesa. Tym razem w Jankach obok Warszawy