w

LEM Falcon – cross polskich studentów!

W Polsce nie brakuje młodych inżynierów z talentem i zapałem do pracy. Wśród nich możemy znaleźć studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych istniejącego przy Politechnice Wrocławskiej. 

lem_falcon_polish_project_1

Owi studenci mają zamiar stworzyć motocykl crossowy z napędem elektrycznym o nazwie LEM Falcon. Trzy pierwsze litery to skrót od Light Electric Motorcycle. Według wstępnych założeń, jednoślad ma mieć 8 kW, co jest skromną mocą, ale przy masie 80 kg  nie powinno być problemów z rozpędzaniem. Niska masa to efekt zastosowania wielu elementów z aluminium – w tym ramy. Prędkość maksymalna ma wynosić 130 km/h. Istotnym elementem całej konstrukcji będzie też bateria o pojemności 2,4 kWh pozwalająca na około godzinę intensywnej jazdy w terenie. Czas realizacji projektu nie został jeszcze określony. Trzymam jednak za niego kciuki!

 

Źródło: antyradio

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari 812 Superfast oficjalnie

Opuszczony Mercedes SLR McLaren w Czechach