w

Lando Norris przedłużył kontrakt! Na lata z McLarenem!

Lando Norris
Lando Norris przedłużył kontrakt! Na lata z McLarenem!

Jeden z najlepszych kierowców Formuły 1 młodego pokolenia postanowił złożyć podpis pod nowym dokumentem.

Lando Norris przedłużył kontrakt z McLarenem. I to jest dobra wiadomość. Propozycja zapadła oczywiście ze strony zespołu, który zdawał sobie sprawę, że Brytyjczyk jest bardzo cennym partnerem i nie warto dawać mu odejść.

Ma zaledwie 22 lata i całą karierę przed sobą. Ma już na koncie świetne wyniki – w tym zwycięstwa. Mimo że pochodzi z bogatej rodziny (co ułatwiło mu wejście do stawki), jego obecność jest w pełni uzasadniona zarówno wynikami, jak i umiejętnościami.

Kontrakt przedłuża szanse

Nie jest tajemnicą, że każdy kontrakt ma zawartą klauzulę wyjścia. Niewykluczone, że jest ona związana z dyspozycją McLarena lub pieniędzmi. Krótko mówiąc, jeżeli zespół będzie zawodził, to być może Norris będzie mógł odejść. Takie paragrafy nie są jednak ujawniane.

Co ciekawe, Norris potwierdził, że były rozmowy z innymi zespołami, ale żadna z nich nie doszła do zaawansowanej fazy. Mogła to być strategia menadżera, która wymuszała ruch ze strony McLarena (by nie stracić dobrego kierowcy).

McLaren F1 2021
Zmiany regulaminowe gruntownie zmienią bolidy. Może dojść do przetasowań w stawce, zdjęcie: FB McLaren

Z drugiej jednak strony, zarówno Red Bull, jak i Mercedes mogłyby interesować się 22-letnim Brytyjczykiem. Skąd ten wniosek? Hamilton nie będzie jeździł wiecznie (i ma obok siebie Russella), a Perez również nie jest już młodym prospektem, który ma szanse na tytuł. Aczkolwiek Lando nie ujawnił z kim toczył rozmowy.

McLaren wykonał więc dobry ruch i na pewno nie straci na swojej decyzji. Z kolei Norris zapewnił sobie bezpieczeństwo na najbliższe lata. Pozostaje liczyć, że zespół wykonał dobrą pracę i nowy bolid, który został dostosowany do najnowszego regulaminu będzie mógł konkurować z najlepszymi.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale Quadrifoglio. Ta wersja ma szansę powstać!

Aston Martin bolid 2022

Aston Martin pokazał bolid F1 na sezon 2022. Malowanie robi wrażenie