w

Land Rover Discovery poradził sobie z holowaniem 120 ton (Video)

Land Rover Discovery to już wręcz legendarna terenówka. Niektórzy twierdzą jednak, że aktualna generacja straciła swój off-roadowy charakter na rzecz luksusu i wygody.

Według nas jedno nie wyklucza drugiego. Auto może być przecież świetnie wykonane, wyposażone i komfortowe, a przy tym zdolne do jazdy z daleka od ubitych nawierzchni. Tym razem twardy charakter Land Rovera objawiły możliwości holownicze.

Do brytyjskiej terenówki przypięto zestaw, na którego czele znalazła się typowa dla Australii i Stanów Zjednoczonych ciężarówka. Za nią znalazło się aż 7 ciężkich naczep. Łączna masa holowanego kompletu to aż 120 ton i 100 metrów. Discovery udowodnił jednak, że jest w stanie poradzić sobie z taką masą. Warto dodać, że do tego wyzwania wykorzystano wersję z 3-litrowym dieslem pod maską. Zobaczcie, jak to wyglądało:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Tiguan Allspace – polski cennik

BMW X5 M G-Power