w

Land Rover Defender przeszedł test zderzeniowy: Jest dużo bezpieczniejszy od poprzednika

Land Rover Defender 2020 - test zderzeniowy
Land Rover Defender przeszedł test zderzeniowy: Jest dużo bezpieczniejszy od poprzednika

Niemal każdy nowy samochód jest bezpieczniejszy od swojego poprzednika, co nie stanowi żadnego zaskoczenia. Producenci muszą spełniać coraz bardziej rygorystyczne normy i nie odstawać od konkurentów tym ciągłym wyścigu.

W przypadku Defendera może jednak mówić o przepaści, jaką dzieli aktualna generacja od tej, która została wycofana. Wydaje się, że tylko sylwetka i nazwa pozostały te same – cała reszta jest zupełnie inna. Brytyjska terenówka nie prowadzi się już jak wóz drabiniasty. Wciąż jest zdolnym off-roaderem, ale naszpikowanym elektroniką. Poza tym oferuje bardzo przyzwoity komfort podróżowania.

Land Rover Defender 2020 – test zderzeniowy

Wróćmy jednak do kwestii związanej z bezpieczeństwa. Auto zostało gruntownie sprawdzone przez Euro NCAP i wyniki są satysfakcjonujące. Nowy Land Rover zdobył maksymalną notę 5 gwiazdek. Jeżeli chodzi o szczegółowe wyniki, to udało mu się osiągnąć 85% w kategorii ochrony dorosłych i dzieci, 71% za ochronę pieszych i 79% w przypadku systemów bezpieczeństwa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M5 F90 Competition - przyspieszenie

BMW M5 F90 Competition – możliwości ujawnione na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń

BSTN GT XI Mansory

Mansory znalazło nową niszę. Tuner stworzył pakiet dla… kosiarki