w

Land Rover Defender Manhart 2022. Należy do klubu „500+”

Land Rover Defender tuning
Land Rover Defender Manhart 2022. Należy do klubu "500+"

Brytyjski samochód terenowy najnowszej generacji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie tylko klientów.

Jego charakter nie jest już tak surowy, co skłania większą liczbę fanów motoryzacji do zakupu. Wśród nich są oczywiście fani modyfikacji. I właśnie dla nich powstał Land Rover Defender Manhart 2022.

Mroczny body kit od razu rzuca się w oczy. Tworzą go przemodelowane zderzaki, nakładki progowe, masywny grill i przeprojektowana maska. Wrażenie robią także ogromne, 24-calowe felgi. Aż trudno uwierzyć, że tak dobrze pasują do brytyjskiego auta – nie ma mowy o karykaturalnym połączeniu. Naprawdę „siedzą”, jak złoto! Warto podkreślić, że tuner oferuje także 22-calową alternatywę, jeżeli ktoś oczekuje wyższego poziomu komfortu.

Land Rover Defender Manhart 2022

Modyfikacje zostały oparte na trzylitrowym silniku benzynowym wyposażonym w turbodoładowanie. Sześciocylindrowa konstrukcja oferuje seryjnie 400 koni mechanicznych, co jest wystarczającą wartością do napędzania tego kolosa.

Land Rover Defender Manhart
Mroczny pakiet podkreśla gabaryty brytyjskiej terenówki

Tuner chciał jednak, aby użytkownicy mieli jeszcze większe możliwości. Właśnie dlatego rzędowa szóstka generuje teraz 512 koni mechanicznych i 710 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. To naprawdę bardzo dużo. Dla porównania, flagowa odmiana z silnikiem 5.0 V8 dysponuje mocą 525 koni koni.

Defender Manhart
Rzędowa, benzynowa szóstka została podkręcona do ponad 500 koni mechanicznych

Land Rover Defender Manhart 2022 z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Przypomnijmy, że podstawowa wersja brytyjskiego samochodu terenowego z pięciodrzwiowym nadwoziem to wydatek 368 000 złotych. W tej cenie klient otrzymuje wariant Hard Top Standard z trzylitrowym, 250-konnym dieslem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

C5 X

Advanced Comfort Active Suspension – Citroen prezentuje działanie innowacyjnego zawieszenia

Alpine A110 EV

Alpine A110 E-ternite. Prototyp zapowiadający zmiany