w

Lamborghini Urus vs Rolls-Royce Wraith: czy sportowy SUV wygra z luksusowym coupe? (wideo)

W wyścigach typu drag race mogą brać udział przeróżne pojazdy. Nie jest jednak tajemnicą, że te najbardziej luksusowe nie stanowią największej grupy uczestników.

Aczkolwiek wyjątki się zdarzają, czego przykładami mogą być modele Maserati, Bentleya, Maybacha czy Rolls-Royce’a. W tym konkretnym pojedynku brał udział przedstawiciel tej ostatniej marki. Youtuberzy postawili na Wraitha, czyli eleganckie, genialnie wykonane coupe.

Pod maską tego wyjątkowego auta znajduje się 6,6-litrowe V12 zdolne generować 620 KM i 820 Nm. Rywalem brytyjskiego eleganta zostało Lamborghini Urus, czyli jedyny SUV w ofercie włoskiego producenta. Ten konkretny egzemplarz otrzymał pakiet wzmacniający od firmy Hennessey. Dzięki niemu, 4-litroweV V8 oddaje do dyspozycji 750 KM. Co więcej, Lambo jest o 230 kg lżejsze.

Choć wynik wydaje się przesądzony, warto obejrzeć nagranie. Pamiętajcie, że dane techniczne nie zawsze mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Poza tym, nawet jeśli Wriath jest wolniejszy, to nikt nie wie o ile…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nagła zmiana pasa bez odpowiedniej widoczności – zderzenie motocyklisty z autobusem (wideo)

Pojedynek wyjątkowych maszyn: BMW M8 vs Porsche 911 vs Nissan GT-R (wideo)