w

Lamborghini Countach w Twoim budżecie. Zapewni dobrą zabawę

Lamborghini Countach Lego
Lamborghini Countach w Twoim budżecie. Zapewni dobrą zabawę

Pokolenia, które pojawiły się na tej planecie pod koniec XX wieku dorastały jeszcze w erze analogowej – przynajmniej w Polsce. Któż z nas nie wieszał nad łóżkiem plakatów z kultowymi samochodami i nie zbierał obrazków z gum Turbo? To były czasy!

Nie ma wątpliwości, że dla fanów czterech kółek jednym z największych obiektów westchnień było Lamborghini Countach. Jego futurystyczny (jak na tamte lata) design rozbudzał wyobraźnię każdego młodego chłopca. Do tego ten dźwięk silnika, który można było usłyszeć w telewizorze!

Dziś już wszyscy wiedzą, że nie była to najlepsza maszyna pod względem jakości prowadzenia. Sentyment jednak pozostał, bo tak egzotycznie wyglądające samochody są prawdziwym urozmaiceniem świata motoryzacji.

Lamborghini Countach Lego
Lamborghini Countach Lego

Poza tym, wartość oryginalnego egzemplarza tego auta jest wprost horrendalna. Te najbardziej wyjątkowe sztuki mogą kosztować nawet 10 milionów złotych. Krótko mówiąc, nie każdy może pozwolić sobie na taki eksponat.

Lamborghini Countach w zasięgu domowego budżetu

Marzyciele dysponujący portfelami o skromniejszej grubości mogą jednak nabyć namiastkę swojego marzenia z dzieciństwa. To Lamborghini Countach z klocków Lego, które z pewnością zadowoli nie tylko małolata, ale też dorosłego.

To oczywiście nowa część z serii Lego Icons. Trafi do sprzedaży 4 lipca. Cena ma wynosić około 180 dolarów. Nie jest to może bardzo mało, ale biorąc pod uwagę koszty pozostałych modeli tej firmy, trudno mówić o przesadzie.

Lamborghini Countach Lego
Lamborghini Countach Lego

Jak wynika z dokładnego opisu, zestaw składa się z 1506 elementów. Countach z klocków Lego ma 6,5 cala szerokości, 13 cali długości i 3,5 cala wysokości. Posiada kabinę z kluczowymi elementami, a nawet układem kierowniczym.

>Kultowy bolid z klocków LEGO. Wbrew pozorom w przystępnej cenie

Model Lamborghini dysponuje przednim, otwieranym bagażnikiem oraz tylną maską, która odsłania komorę silnika V12. Nie mogło oczywiście zabraknąć drzwi podnoszonych do góry będących najbardziej charakterystycznymi elementami designu.

Przypomnijmy, że prawdziwy Countach doczekał się nowego wcielenia, które zostało zaprezentowane w 2021 roku. Powstało na bazie Aventadora i dysponuje silnikiem V12 o mocy 803 koni mechanicznych. Produkcja ma objąć 112 egzemplarzy – wszystkie zostały już sprzedane. Pozostało więc nacieszyć się zestawem klocków Lego!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volvo EX30

Produkcja Volvo EX30 i EX90 przeniesiona do Belgii? Spore szanse

Tesla Model Y

Model Y bez liftingu w tym roku. Elon Musk skomentował sprawę