w

Lamborghini Aventador LP700-4 Bi-Kompressor Novitec

Wreszcie Novitec pochwalił się swoim nowym dziełem. Od dosyć dawna bowiem krążyły pogłoski, że tuner przygotowuje dla Lamborghini Aventadora pakiet tuningowy. Gdyby to tylko jeden…

 

Przypomnijmy: w Aventadorze pracuje silnik o poj. 6,5 l o 12 cylindrach, generujący 700 KM, bez bezpośredniego wtrysku paliwa. Novitec wprowadził szereg modyfikacji, zawartych w czterech różnych pakietach, kolejno: Stufe 4, 3, 2 i 1. Różnice wydają się niewielkie – w Stufe 4 zwiększono moc z 700 do 722 KM, a moment obrotowy do 704 Nm, podczas gdy w Stufe 1 moc wynosi 748 KM, a moment obrotowy wzrasta do 722 Nm.

 

Pytanie tylko, co z pozostałą mocą – przecież Novitec wyraźnie pisze o 1000 KM… Pozostałe KM zostały wydobyte z widlastej V12 za sprawą dwóch mechanicznych sprężarek i kilku innych modyfikacji, na przykład zmienionej pompy cieczy chłodzącej czy usprawnionych wtryskiwaczy. Wszystko to wyciska z silnika Aventadora 969 KM, dostępnych przy 8300 obr./min. i 912 Nm dostępnych przy 6600 obr./min. Przyzwoicie.

 

Ponadto Novitec w swoim pakiecie uwzględnił sportowe sprężyny i zawieszenie, w którym kierowca sam będzie mógł wybrać charakterystykę pracy. Szykuje się piekielnie dobry byk…

 

Autor: Miłosz Bagiński
Źródło: Novitec

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minerva J.M. Brabazon

Mazda zwiększa produkcję przekładni SKYACTIV