w

Lądowanie myśliwcem na lotniskowcu – trudne warunki pogodowe (Video)

Sterowanie myśliwcem nie należy do najłatwiejszych. Mogą się tego podjąć tylko wyjątkowo uzdolnieni i najbardziej doświadczeni piloci na świecie.

Nie inaczej jest w przypadku F/A-18 Hornet. To maszyna wielozadaniowa, która potrafi latać z prędkością naddźwiękową. Dzięki jednostkom turbowentylatorowym rozpędza się aż do 1918 km/h. Przeciążenia są więc tak duże, że laik mógłby stracić przytomność albo uszkodzić swoje narządy wewnętrzne.

Lądowanie takim myśliwcem to na pewno spore wyzwanie – szczególnie na lotniskowcu, gdzie nie ma sporej przestrzeni i łatwo o popełnienie błędu. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć, jak pilot ustawia jednostkę powietrzną na statku w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Kluczem do odpowiedniego wykonania tego zadania są: wyczucie odległości oraz wysokości, koncentracja i świetna znajomość maszyny.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy jesteś zwolennikiem chromu i Fast and Furious…

Gdy na Twojej drodze stanie… leniwiec (Video)