w

Łada z mechanicznymi kończynami? Kolejny odważny projekt znanego YouTubera (wideo)

Motoryzacyjny relikt Bloku Wschodniego? No jasne, że Łada. Niemal każdy model z zamierzchłych czasów produkowany przez rosyjską markę zasługuje na taki tytuł…

Najbardziej jednak należy się on modelowi 2107. Dziś możemy się z niego śmiać, ale fakty są takie, że dzięki niemu doszło do zmotoryzowania rodzin, które do tej pory podróżowały bez dobrodziejstwa pod postacią silnika. Ponadto, o tym aucie krąży wiele historii i przez wielu uznawane jest za niemal pancerne. Zresztą, do dziś można spotkać zmęczone, ale wciąż jeżdżące egzemplarze.

Łada 2107 z mechanicznymi kończynami

Wielu amatorów tuningu zaczynało właśnie od tego wynalazku. Są też śmiałkowie, którzy oparli na nim jeszcze bardziej ambitne projekty. Dobrym tego przykładem może być YouTuber z kanału Garage 54. Najpewniej zainspirowały go roboty przypominające mechaniczne zwierzęta.

Postanowił zdjęć opony z tylnych felg i zamiast nich przymocować bardzo nietypową konstrukcję. Wbrew pozorom, jej zaprojektowanie nie było łatwe. Efekt może nie jest piorunujący, ale z pewnością zwraca uwagę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stłuczka dwóch Lamborghini w głupich okolicznościach – kosztowna nieuwaga (wideo)

Niemiecki van debiutuje w wersji elektrycznej. Znamy cenę Mercedesa EQV