w

Łada Vesta Sport – więcej charakteru

Rynek rosyjski rządzi się innymi prawami. Przykładem mogą być niewielkie sedany, których u nas nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem, a tam schodzą jak ciepłe bułki.

Jednym z najpopularniejszych jest Łada Vesta. Mówcie co chcecie, ale jak na tego producenta, jest to całkiem przyjemnie wyglądający samochód. Co istotne, doczekał się on wersji Sport. Jak widać na zdjęciach, wyróżniają ją zmodyfikowane zderzaki, dwie końcówki wydechu, charakterystyczne felgi, delikatna lotka na klapie bagażnika i czerwona okleina. We wnętrzu zagościły natomiast nowe fotele obite czarno-czerwoną tapicerką i sportowe tarcze zegarów.

Sercem auta jest 1,8-litrowy benzyniak generujący ok. 145 KM i 182 Nm. Tyle wystarczy, by osiągać setkę w 9,6 sekundy i rozpędzać się do 193 km/h. Samochód z pewnością zostanie pokazany na najbliższych targach motoryzacyjnych odbywających się w stolicy kraju.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Limuzyna na bazie… Volkswagena Jetty

Audi RS4 Avant Wheelsandmore