w

Kultowe Audi Quattro sprzedane za sporą kwotę!

Model Quattro jest jednym z tych, które wiele osiągnęły w motorsporcie. Dziś zainteresowanie zadbanymi egzemplarzami stoi na bardzo wysokim poziomie.

I jakoś nas to nie dziwi, skoro od 1980 do 1991 roku wyprodukowano zaledwie 11 tysięcy egzemplarzy kultowego już Audi. Warto zaznaczyć, że znaczna ich część zakończyła swoje żywoty przez uczestnictwo w wypadkach. Kolekcjonerzy mogą jednak zacierać ręce i szykować gotówkę, ponieważ jedna ze sztuk trafi wkrótce pod młotek. Pochodzi z końcowych lat produkcji i ma pod maską 5-cylindrowego, 2,2-litrowego benzyniaka wyposażonego w 20-zaworową głowicę, który legitymuje się mocą 230 KM. Dzięki niemu Audi osiąga pierwszą setkę w 6,3 sekundy i rozpędza się do 230 km/h.

Znawcom marki z Ingolstadt zapaliła się na pewno lampka… Tak, to wersja 20V, która powstała w liczbie poniżej 1000 sztuk, co oznacza jeszcze większą wartość. Gwoli ścisłości dodajmy, że auto pokonało do tej pory niecałe 52 tys. km i posiada kierownicę po prawej stronie. Chętnych jednak nie powinno zabraknąć. Znawcy twierdzą, że niemieckie auto może osiągnąć cenę 50 tysięcy dolarów.

AKTUALIZACJA (28.09.2017)

Okazało się, że specjaliści byli w błędzie. Zainteresowanie prezentowanym Audi Quattro było bardzo duże i licytacja przebiegała nadspodziewanie szybko. Ostatecznie niemiecka legenda uzyskała 96 600 dolarów, czyli niemal dwukrotność założonej kwoty. Jesteśmy jednak pewni, że to dobra inwestycja, która z czasem zyska na wartości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Mustang Liberty Walk

Nikt nie kupił BMW z filmu „Za szybcy, za wściekli”