w

Kultowa marka ujawnia piękny koncept. Szkoda tylko, że nie ma nazwy

Piękny koncept Cadillaca
Kultowa marka ujawnia piękny koncept. Szkoda tylko, że nie ma nazwy

Niektórzy producenci wciąż skrywają duży potencjał, ale z jakiegoś powodu nie są w stanie go wykorzystać. Może mieć to podłoże zarówno ekonomiczne, jak i organizacyjne czy strategiczne.

W przypadku amerykańskiej marki jest podobnie. Niektóre jej projekty są wręcz widowiskowe, czego przykładem może być ten piękny koncept. Problem w tym, że później zatracany jest ich pierwotny charakter, co kończy się porzuceniem założeń.

Efekty? No cóż, widać je na tamtejszych drogach. Większość aut Cadillaca nie wygląda dziś atrakcyjnie. Brakuje im stylistycznego charakteru, który wielokrotnie był zaszczepiany w projektach przedprodukcyjnych.

Czasami zwyczajnie brakuje odwagi. A szkoda, bo taki model mógłby zyskać nie tylko sporą popularność, ale także przywrócić wiarygodność związaną z przynależnością do klasy premium. Wielu fanów tamtejszej motoryzacji stara się to dziś podważyć.

Piękny koncept bez przyszłości

O tym, że praca pójdzie na marne wiedziano od początku. Dlaczego? Ten koncept nie otrzymał nawet nazwy roboczej. Skoro tak, to trudno oczekiwać, że jego sylwetka trafi kiedykolwiek na linie montażowe.

Mimo że powstał kilka lat temu, mógłby z powodzeniem pojawić się na rynku. Świetnie nawiązuje do aktualnego nurtu stylistycznego Cadillaca, a do tego ma bardzo elegancką, dynamiczną linię nadwozia. Długa maska i krótki tył przywodzą na myśl najlepsze coupe z Europy.

Piękny koncept Cadillaca
Piękny koncept Cadillaca

Duże wrażenie robią minimalistyczne elementy oświetlenia – zarówno z przodu, jak i z tyłu. DO tego dochodzą płynne linie i wąskie przeszklenia. Naprawdę trudno cokolwiek zarzucić tak dobrze narysowanej karoserii.

>Cadillac Optiq 2024, czyli nowy crossover na prąd

Według przedstawicieli Cadillaca, to coupe bez nazwy było podstawą do zaprojektowania aktualnej serii CT5. Jeśli tak, to chyba w międzyczasie zgubiono ten samochód w magazynie albo zapominano o pierwotnym założeniu.

Tak czy inaczej, od około pięciu lat nie ma żadnego coupe w gamie tej marki. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to dochodowa klasa pojazdów, ale bardzo ważna z perspektywy wizerunkowej. Pozostaje mieć nadzieję, że zobaczymy jeszcze takiego Cadillaca w produkcji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeep Wrangler V8

Jeep Wrangler V8 powraca. Duży popyt zachęcił producenta do zmiany zdania

Polestar 4

Nowe rynki Polestara. Marka pojawi się również w Polsce