w

Ktoś sprzedaje Bugatti Chiron Pur Sport. Będzie drogo…

Bugatti Chiron Pure Sport
To jeden z 60 egzemplarzy wyprodukowanych w 2021 roku

Ta niezwykła marka z francuskimi korzeniami nigdy nie decyduje się na ogromne serie produkcyjne.

Właśnie dlatego każdy stworzony model jest niezwykle cenny. Teraz jest szansa dla tych, którzy chcieli wejść w posiadanie takiego auta, ale nie mieli na to szansy. Ktoś sprzedaje Bugatti Chiron Pur Sport, które imponuje pod każdym względem.

Za aukcję będzie odpowiadać Bring a Trailer. Nie od dziś wiadomo, że trafiają tam przede wszystkim starsze auta lub wręcz zabytkowe. W tym przypadku jednak doszło do „odmłodzenia wizerunkowego” i sporego szumu medialnego.

Bugatti Chiron Pur Sport na sprzedaż

To egzemplarz z 2021 roku – jeden z zaledwie sześćdziesięciu, które zostały wyprodukowane. Pierwotnie trafił do Bugatti Greenwich w Connecticut (Stany Zjednoczone). Teraz jest na sprzedaż w Beverly Hills w Kalifornii. Aktualnym właścicielem jest dealer z Florydy.

Jak wynika z opisu i naklejek, auto ma czystą historię i nie posiada żadnych uszkodzeń. Od momentu wyprodukowania, prezentowane Bugatti pokonało zaledwie 479 mil, czyli 770 kilometrów.

Chiron na sprzedaż
Ktoś sprzedaje Bugatti Chiron Pur Sport. Będzie drogo…

Przypomnijmy, że sercem tego modelu jest benzynowa, poczwórnie doładowana jednostka W16 o pojemności 8 litrów. Oddaje do dyspozycji aż 1479 koni mechanicznych i 1180 niutonometrów. Przenoszeniem tego potencjału na obie osie zajmuje się przekładnia automatyczna. W wariancie Pur Sport ma ona krótsze przełożenia, co pozytywnie wpływa na przyspieszenie (od 60 do 120 km/h o 2 sekundy szybciej, niż w „zwykłym” modelu).

Ponadto, wersja Pur Sport posiada mocniejsze sprężyny i system adaptacyjny. Ma też opony Michelin Sport Cup 2 R o wymiarach 285/30 z przodu i 355/25 z tyłu. Konfiguracja stylistyczna wydaje się typowa dla tego modelu. Karoseria jest czarno-niebieska. Wnętrze utrzymano w takiej samej tonacji.

Bugatti Chiron na sprzedaż
Sercem Bugatti Chiron Pur Sport jest silnik 6.0 W16 generujący 1479 koni mechanicznych

Czas wyjawić tę ostatnią, najważniejszą liczbę. Sugerowana cena detaliczna to 3 871 500 dolarów. W przeliczeniu na „nasze” (kurs 4,31), stanowi to wydatek 16 686 165 złotych. Aktualnie najwyższa oferta zbliża się do tej sumy. Duże prawdopodobieństwo, że potencjalny nabywca zapłaci znacznie więcej. Do końca aukcji pozostało bowiem 10 pełnych dni. A to oznacza zaciętą walkę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rocks-E dla straży pożarnej

Opel Rocks-e zasilił flotę straży pożarnej. Ok, ale po co?

Nowy Mercedes GLC

Mercedes-Benz GLC 2023. Jest nawet diesel w hybrydzie!