w

Którzy zagraniczni kierowcy przeginają w Polsce najbardziej? Mamy wyniki raportu

Zagraniczni sprawcy kolizji i wypadków
Którzy zagraniczni kierowcy przeginają w Polsce najbardziej? Mamy dla Was ciekawy ranking

Po polskich drogach jeżdżą kierowcy z różnych zakątków Europy (i nie tylko). Właśnie dotarliśmy do rankingu, który ujawnia, którzy z nich powodują u nas najwięcej szkód.

Przedstawiciele rankomat.pl dotarli do raportu Polskiego Biura Ubezpieczycieli, z którego jasno wynika, że kolizje, wypadki i zdarzenia drogowe z 2019 roku, w których sprawcami byli obcokrajowcy wymusiły wypłatę odszkodowań w wysokości 114 milionów złotych. W sumie było ich 17 tysięcy, co stanowi około 3,5% całości niepożądanych historii z polskich dróg. Co ciekawe, ich liczba systematycznie rośnie – przykładowo, w 2015 roku było ich niewiele ponad 12 tysięcy.

Największe zagrożenie stworzyli kierowcy z Niemiec (27%). Pod tym względem wyprzedzili Ukraińców (11%), Litwinów (8,5%), Białorusinów (7,8%) i Czechów (7,6%). To pokazuje, że niemal 62% wszystkich zdarzeń z winą obcokrajowców spowodowali nasi sąsiedzi.

Źródło: Rankomat.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Arteon R moc

Volkswagen Arteon Shooting Brake – znamy już polski cennik!

Nieodpowiedzialna matka i unikniecie potrącenia

Skandaliczne zachowanie matki z dziećmi. O krok od potrącenia