w , ,

Kto korzysta z wypożyczalni samochodów w Krakowie?

Wybierasz się w podróż do innego miasta, ale jak będziesz poruszać się po przyjeździe? Wszyscy wiemy, że komunikacja miejska potrafi zawieść, a do tego tłok – gdy przecież musisz być na czas.

Dlatego wypożyczalnia samochodów to najlepsza opcja. Autem jesteś w stanie dotrzeć wszędzie i o wiele szybciej niż pociągiem czy komunikacją publiczną, a nawet taksówką.

Czym należy się kierować przy wyborze?

Wypożyczamy samochód ? pamiętajmy o najważniejszych zasadach! Jeśli chcemy zaoszczędzić czas oraz pieniądze należy wcześniej zebrać parę cennych informacji. W wypożyczalniach odliczane są doby, podobnie jak w hotelach. Dlatego musimy wiedzieć w jakich godzinach oddać samochód żeby nie opłacać całej doby niepotrzebnie.

Dokładnie zapoznaj się z warunkami rezerwacji. W niektórych wypożyczalniach możemy spotkać się z limitem kilometrów. Dowiedz się czy jest dopuszczalny do kierowania dodatkowy kierowca oraz czy musisz tankować auto. Zapoznaj się z protokołem przekazania. Sprawdź czy wszystkie uszkodzenia i rysy czy są wpisane. Nawet możesz sam zrobić zdjęcia.

Pojawiają się także limity wieku kierowców i czas posiadania prawo jazdy. „Przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego zapoznaj się wcześniej z zasadami anulowania rezerwacji. Wypożyczalnie pobierają przedpłatę albo pełną kwotę, a niektóre pozwalają na rezygnację bez konsekwencji kilka dni przed odbiorem.

Należy dobrze podsumować wszystkie oferty, ponieważ może okazać się że tani samochód, ale z limitem kilometrów wyjdzie nas drożej niż ten ciut droższy bez limitu. W razie kolizji lub wypadku najlepiej wezwać policję i poinformować wypożyczalnię. A mandat opłacić na miejscu ? chyba, że inaczej przewiduje umowa.

Sprawdź czy można płacić gotówką czy jest konieczna karta kredytowa. Zapytaj wcześniej o kwotę depozytu. Raczej mało, która wypożyczalnia nie wymaga zabezpieczenia finansowego.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wszechobecny internet z pewnością pomoże. Wystarczy wpisać: wypożyczalnia samochodów w Krakowie i natychmiast pojawi się lista najpopularniejszych ofert. Dalej możemy sami prześledzić i zapoznać się z propozycjami różnych firm.

Inna opcja to skorzystanie z internetowej wyszukiwarki wypożyczalni samochodowych. Gdzie musisz wypełnić parę rubryk, gdzie jedziesz, kiedy i jaki jest cel podróży. Wyszukiwarka automatycznie weryfikuje wszystkie opcje i pozostawia te najbardziej trafne. Warto zająć się wcześniej rezerwacją samochodu, aby mieć większy wybór aut oraz niższe ceny ? z reguły im mniej samochodów tym wyższa cena.

Potrzebne będą następujące dokumenty:

  • prawo jazdy
  • karta płatnicza wystawiona na kierowcę
  • voucher ? potwierdzenie rezerwacji pojazdu
  • dokument potwierdzający tożsamość jest niezbędny
  • karta kredytowa ? ok. 95% wypożyczalni akceptuje tylko ten rodzaj płatności

Za dodatkową opłatą możemy skorzystać z fotelika dla dzieci, bagażnika na dach lub GPS. Zapoznajmy się również wcześniej jak wygląda kwestia ubezpieczenia. Czy OC jest wliczone w cenę najmu, czy należy dodatkowo wykupować.

Zdjęcia: Carfree.pl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wymuszenie, kolizja i ucieczka – poszukiwanie sprawcy (Video)

Chciała wyjechać z parkingu – uszkodziła cztery auta (Video)