w

Kraków: Wymuszenie pierwszeństwa na rowerzystce i nagłe hamowanie z fikołkiem (wideo)

Wypadek rowerzystki w Krakowie
Kraków: Wymuszenie pierwszeństwa na rowerzystce i nagłe hamowanie z fikołkiem (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w okolicach ronda Polsadu mieszczącego się w Krakowie.

Na nagraniu pochodzącym z samochodu świadka widać, jak kierowca Mercedesa zaczął skręcać w lewo, by wjechać na stację paliw. Z przeciwka nadjeżdżała rowerzystka, która była na tyle blisko, że musiała gwałtownie reagować. Wynikiem wymuszenia pierwszeństwa był fikołek przez kierownicę.

Użytkowniczka jednośladu wylądowała na asfalcie i uderzyła o zderzak samochodu osobowego. Kierowca wysiadł z auta sprawdzając, czy nic jej nie jest. Kobieta wstała z nawierzchni o własnych siłach.

Jak wynika z informacji przekazanych przez świadka i autora nagrania, uczestnicy zdarzenia zjechali na stację. Rowerzystka kulała i czekała na przyjazd bliskiej osoby. Następnie jej jednoślad został włożony do samochodu. Na tym kończy się wiedza na temat tego zdarzenia.

Pozostaje mieć nadzieję, że kobieta doznała jedynie niegroźnych stłuczeń. Oby szybko wróciła do pełni sprawności. Zderzenie z samochodem jest zawsze bardzo groźne. Użytkownika jednośladu nie chroni nic, poza odzieżą i kaskiem. To niewiele w porównaniu do strefy zgniotu pojazdu. osobowego.

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu. Bardzo łatwo nie zauważyć jednośladów. Wystarczy, że ich użytkownicy znajdują się przed przednim słupkiem lub w martwym punkcie lusterek. Należy więc dokładniej upewniać się, czy nasz manewr nie doprowadzi do wymuszenia pierwszeństwa.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aquaplaning na A8 we Wrocławiu

Wrocław: Aquaplaning zaskoczył kierowcę SEAT-a (wideo)

Odpalanie Bugatti Bolide

Rozruch Bugatti Bolide przy tłumie gapiów. Większość podskoczyła ze strachu (wideo)