w

Koreańczycy chcą zwojować w klasie premium. Ma w tym pomóc Genesis GV70

Genesis GV70 2021
Koreańczycy chcą zwojować w klasie premium. Ma w tym pomóc Genesis GV70

Południowokoreański koncern postanowił stworzyć markę premium, która ma znaleźć dla siebie miejsce obok niemieckich rozgrywających. Czy to się uda?

Według nas wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że za parę lat do tego dojdzie. Genesis jest coraz bardziej ciekawym kąskiem dla tych, którzy oczekują czegoś więcej, a jednocześnie nie chcą ponownie stawiać na europejskie modele – choćby dla urozmaicenia lub nowych doświadczeń.

Genesis GV70

Podobnie jak dwa najnowsze sedany tego producenta, SUV wygląda świetnie. Nurt stylistyczny, z którego korzystają projektanci opiera się na dwuczęściowym, wąskim oświetleniu (zarówno z przodu, jak i z tyłu), delikatnych przetłoczeniach, masywnym grillu oraz chromowanych wstawkach.

Genesis GV70 - wnętrze
Ergonomiczne i nowoczesne wnętrze

Wnętrze jest ergonomiczne i nowoczesne zarazem. Przed oczami kierowcy znajdziemy wielofunkcyjną kierownicę ze skrzydlatym logo i cyfrowe wskaźniki, które można personalizować. Tuż obok zagościł duży ekran multimedialny. Poniżej wygospodarowano miejsce na niezależny panel klimatyzacji. Nie zabrakło także obszernych kieszeni, schowków i cup holderów. Jeżeli chodzi o jakość materiałów, to trudno ocenić je przez zdjęcia, ale pozostałe auta z gamy utrzymują pod tym względem wysoki poziom, dlatego GV70 z pewnością nie będzie gorszy.

Genesis GV70 – dane techniczne

Oferta silnikowa tego modelu obejmuje zarówno benzyniaki, jak i diesle. Wiele zależy od rynku, na którym samochód będzie oferowany. Tak czy inaczej, pod maską mogą znaleźć się:

  • 2,2-litrowy diesel (202 KM, 441 Nm)
  • 2.0 Turbo (255 KM)
  • 2.5 Turbo (300 KM)
  • 3.3 V6 (370 KM)
  • 3.5 V6 (390 KM)

Według wstępnych informacji, auto ma wątpliwe szanse na trafienie do Europy. Miejmy jednak nadzieję, że to wkrótce się zmieni.

 

Genesis GV70 - design
Stylistyka Genesisa wyróżnia się na tle innych marek
Genesis GV70 - dane techniczne
Auto będzie dostępne z jednostkami benzynowymi i wysokoprężnymi
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi RS6 vs Mercedes-AMG A 45 S

Czy najmocniejszy kompakt w historii pokona superkombi? A 45 S (421 KM) vs RS6 (600 KM)

Drzwi elektryczne składane pod auto

Elektryczne drzwi chowane pod autem: Efektowny patent, który nie ma sensu