w

Konrad Pollesch w Pustej

W najbliższą środę, w jaworznickiej Galerii Pusta Ciąg Dalszy odbędzie się wernisaż wystawy słynnego krakowskiego fotografika Konrada Pollescha, który od 1985 roku związany jest z techniką gumy chromianowej. Wystawa prezentować będzie znany cykl ?Okna?, z którego autor specjalnie wybrał 12 prac. Otwarcie ekspozycji planowane jest na godzinę 17. 

 

Galeria Pusta Ciąg Dalszy w Jaworznie zaprasza na wystawę pt. 12 GUM Z CYKLU OKNA, której autorem jest słynny krakowski fotografik Konrad Pollesch. Artysta brał udział w ponad 40 wystawach indywidualnych, prezentowanych w licznych miastach w Polsce, oraz za granicą.

 

Pollesch fotografować zaczął w 1962 ? szczególnie upodobał sobie portret i krajobraz. Rok 1985 jest znaczący w karierze artysty, gdyż wtedy tworzy pierwsze fotografie w technice gumy chromianowej. O jego wysokim poziomie świadczy między innymi członkostwo w Europejskim Stowarzyszeniu Piktoralistów z siedzibą w Brukseli.

 

Prace K. Pollescha znajdują się w zbiorach International Center of Photography i Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Library of Congress w Waszyngtonie, Musee d’Art et d’Histoire we Fryburgu w Szwajcarii, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum UJ i Muzeum Fotografii w Krakowie, oraz licznych prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

 

Najbliższa wystawa Pollescha składać się będzie z 12, wybranych specjalnie do tej przestrzeni wystawienniczej, gum z cyklu ?Okna?. Autor podkreśla, że z jednego negatywu nie wykonuje identycznych odbitek, dlatego mimo iż cykl jest znany, to w Pustej należy się spodziewać unikatowych prac.

 

Wystawę będzie można oglądać w Jaworznie do 28 kwietnia. Serdecznie polecamy!

 


Galeria Pusta Ciąg Dalszy
ul. Fabryczna 37
Jaworzno

 

Autor: Kamil Myszkowski

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Legendy motoryzacji: Lancia Stratos (1972-1974)

Skoda Superb Combi 1.8 TSI Elegance – w dwóch rolach głównych