w

Koniec niektórych kompaktów Mercedesa jest bliski. Klasa A zagrożona

Mercedes Klasy A
Koniec niektórych kompaktów Mercedesa jest bliski. Klasa A zagrożona

Już kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia na temat nowej strategii producenta ze Stuttgartu.

Jednym z pomysłów jest rezygnacja z najmniejszych modeli w gamie. Koniec niektórych kompaktów Mercedesa jest bliski. To trochę dziwi, ponieważ mają ogromny wpływ na sprzedaż, czego przykładem może być polski rynek.

Pierwsze doniesienia mówią o braku kontynuacji produkcji Klas A i B. O ile po niemieckim minivanie płakać nie będziemy, o tyle po atrakcyjnym hatchbacku – już tak. Nie ma wątpliwości, że to aktualnie jeden z najlepszych modeli w klasie.

Koniec niektórych kompaktów Mercedesa jest bliski

Skąd pomysł na rezygnację z istotnych reprezentantów gamy? Powodem ma być wizerunek. Marka chce oferować samochodu luksusowe i nastawione na klienta premium, a najmniejsze modele, choćby chciały, nie mają za wiele wspólnego z Klasą S.

Mercedes Klasy B
Klasa B też może nie doczekać się kolejnej generacji

Niemniej jednak nie wszystkie kompakty zostaną wycofane. Największe szanse na przetrwanie ma model CLA – i to w obu dostępnych wersjach nadwoziowych (czterodrzwiowej i Shooting Brake). Poza tym, o przyszłość nie muszą się martwić fani SUV-ów, ponieważ zarówno GLA, jak i GLB zostaną utrzymane w ofercie.

Kiedy należy spodziewać się wycofania Klas A i B? Wydaje się, że wraz z końcem generacyjnym aktualnie oferowanych wcieleń. Przewiduje się, że będzie to 2025 rok. Pamiętajmy jednak, że sytuacja na rynku motoryzacyjnym jest dziś dynamiczna i mogą jeszcze pojawić się „korekty” planów wielu producentów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ben Affleck son Lamborghini

10-letni syn znanego aktora miał uszkodzić dwa auta. Jaka jest prawda?

Nowy Hyundai IONIQ

Nie reguluj odbiornika. Tak kosmicznie wygląda Hyundai IONIQ 6!