w

Koncept BMW zapowiada nowy design. Nikt nie prosił, nikt nie potrzebował

Koncept BMW Neue Klasse
Koncept BMW zapowiada nowy design. Nikt nie prosił, nikt nie potrzebował

Bawarska marka wciąż produkuje bardzo dobre, zaawansowane technologiczne samochody. Niektórzy twierdzą jednak, że kierunek stylistyczny, jaki został niedawno obrany jest raczej mało atrakcyjny.

To oczywiście rzecz gustu, ale im więcej takich głosów, tym większe mogą być wątpliwości, co do sensu kontynuacji tej drogi. Nowy koncept BMW jest zapowiedzią kolejnego pomysłu na design nowych modeli. Co ciekawe, ma być on bliski seryjnego modelu, który wkrótce trafi na drogi.

I tu należy wrócić do BMW X6. Pamiętacie, jakie były początkowe opinie na temat jego urody? Tak, wątpliwie pozytywne. Wszyscy krytykowali SUV-a coupe, aż w końcu okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Model został pionierem nie tylko swojego segmentu, ale też całej koncepcji nadwoziowej.

Koncept BMW Neue Klasse
Koncept BMW Neue Klasse

Czy z BMW Neue Klasse będzie tak samo? Nie jesteśmy przekonani. To nie jest wprowadzenie czegoś, czego nigdy nie było. Można odnieść wrażenie, że auto wygląda jak przerysowane i pozbawione cech stylistycznych, które są typowe dla modeli tego producenta. Równie dobrze mogłoby zostać tłem jakieś gry.

Koncept BMW Neue Klasse

Bawarska marka określa konstrukcję tego auto jako monolit, który pozwala na uzyskanie większego zasięgu – o 30 procent. To odważne słowa, ale być może tak jest. Pamiętajmy, że technologia elektrycznych układów napędowych dopiero raczkuje, dlatego należy spodziewać się postępu. Bez niego auta na prąd nie będą mieć większego sensu.

BMW Neue Klasse
BMW Neue Klasse

Inżynierowie zastosowali w tym modelu system eDrive szóstej generacji, który zapewnia również o 20 procent większą wydajność i o 30 procent szybsze ładowanie. Według wstępnych zapowiedzi, koncept BMW ma być w stanie pokonać nawet 1000 kilometrów na jednym ładowaniu. To byłoby już coś.

>BMW Serii 6 GT kończy swój żywot. Praktyczność nie zdołała się obronić

Wnętrze tego auta wygląda jak szklarnia high-tech. Krótko mówiąc, jest tu mnóstwo światła, które uwydatnia minimalistyczny projekt. Znajdziemy tu oczywiście wyświetlacz dotykowy i kierownicę, ale niewiele więcej. Takie są panujące trendy.

Wiadomo już, że produkcyjna wersja BMW Neue Klasse ma trafić na taśmy już w 2025 roku. Będzie wytwarzana w Debreczynie na Węgrzech. Bliżej daty debiutu poznamy dane techniczne tego samochodu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Ja ty widzę wszystkie charakterystyczne dla marki szczegóły. Jest Hofmeisterknick, są nerki co prawda na całą szerokość ale jak zrobili na wysokość nawiązując do przedwojennych modeli to idioci z dyplomami z kiosków ruchu dziennikarstwa lamentowali że kapibara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kompaktowe kombi, które zużywa 3,5 litra

Kompaktowe kombi, które zużywa 3,5 litra. Pancerny i oszczędny diesel pod maską

Wuling E10 Electric LCV

To najwęższa ciężarówka na świecie. Zimny łokieć z obu stron