w

Koncepcyjny SUV Lexusa skrywa napęd elektryczny. Doczeka się produkcyjnej wersji

Elektryczny SUV Lexusa
Koncepcyjny SUV Lexusa skrywa napęd elektryczny. Doczeka się produkcyjnej wersji

Japończycy długo zwlekali z tworzeniem samochodów na prąd korzystających z baterii litowo-jonowych.

Możemy więc spodziewać się wielu debiutów zarówno Toyoty, jak i marki premium, która do niej należy. Jedną z tego zapowiedzi jest koncepcyjny SUV Lexusa, który skrywa napęd elektryczny. Został on zaprezentowany z zaskoczenia.

Nie spodziewaliśmy się takiej premiery. Póki co, większość informacji owiana jest tajemnicą. Nawet nie wiemy, jaką nosi nazwę. Z pewnością ma jednak większe gabaryty, niż modele kompaktowe. Wydaje się, że jego spalinowym odpowiednikiem jest NX.

Koncepcyjny SUV Lexusa

Bez względu na formę wersji produkcyjnej, nowość uplasuje się w gamie nad Lexusem RZ 450e, który został niedawno zaprezentowany. Między tymi modelami widać sporo podobieństw, czego przykładami są elementy oświetlenia, smukłe sylwetki, eleganckie przetłoczenia i imitacja grilla.

Lexus Electric SUV
Sylwetka konceptu jest elegancka i dynamiczna, jak na SUV-a

Profil auta jest bardzo smukły. Dobrze, że producent zastosował chowające się klamki, które nie zaburzają minimalistycznej formy. W oczy rzucają się także bardzo wąskie przeszklenia boczne i wyraźnie opadająca linia dachu. Dzięki tym zabiegom stylistycznym, elektryczny SUV Lexusa prezentuje się bardzo dynamicznie, jak na ten rodzaj nadwozia.

Lexus SUV EV
Lexus i Toyota zaprezentują do 2030 roku 30 modeli elektrycznych

Przypomnijmy, że Toyota i Lexus zamierzają zaoferować 30 samochodów elektrycznych do końca 2030 roku. Możemy więc spodziewać się licznych debiutów – każdego roku. Większość z nich powinna skorzystać z platformy, na której bazują Toyota bZ4x, Subaru Solterra i wspomniany Lexus RZ 450e.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DS E-Tense Performance Concept

DS E-Tense Performance Concept. Moc i technologia z Formuły E

Toyota Corolla

Rejestracje nowych aut 2022 (styczeń) – wyraźne spadki