w

Kompaktowy kamper zapewniający większą wszechstronność. Projekt Winnebago

Kamper Winnebago
Kompaktowy kamper zapewniający większą wszechstronność. Projekt Winnebago

Pojazdy turystyczne zyskują na popularności. Powodem jest nie tylko zwiększanie zainteresowania mobilnym stylem życia, ale też czasy, w których ogranicza się kontakty międzyludzkie.

Oto jedna z takich propozycji – kompaktowy kamper zapewniający większą wszechstronność. Za jego projekt odpowiada firma Winnebago. Warto zaznaczyć, że jego fundamentem jest RAM ProMaster, czyli Fiat Ducato „w przebraniu” amerykańskiej marki. To najtańszy model w ofercie firmy zajmującej się zabudowami kempingowymi. Na lokalnym rynku kosztuje poniżej 100 tysięcy dolarów.

Kamper Winnebago wnętrze
Wnętrze skrywa idealnie zagospodarowaną przestrzeń

Pierwsze, co rzuca się w oczy to kompaktowe wymiary. Wykorzystano klasyczną zabudowę, która nie wystaje poza obrys karoserii. Dzięki temu można liczyć na mniejsze opory powietrza, niższą wagę i takie też zużycie paliwa. Co równie ważne, łatwiej jest zaparkować.

Projektanci świetnie zagospodarowali wnętrze, gdzie znajdziemy sporo przestrzeni, w którą wkomponowano zlewozmywak, lodówkę, kuchenkę dwupalnikową, szeroki blat, rozkładane łóżko, sporą liczbę schowków, a nawet toaletę kasetową. Oczywiście, to ostatnie rozwiązanie nie jest najbardziej pożądane, ale lepiej je mieć, niż szukać odpowiedniego miejsca w lesie… Nie zabrakło także zbiorników na wodę słodką i akumulatorów uzupełnionych panelami solarnymi.

Oficjalny debiut rynkowy tego modelu przewidziano na jesień 2021 roku. Chętnych nie powinno zabraknąć.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alpine A110 Felipe Pantone

Sztuka kosztuje. Limitowane Alpine A110 w cenie supersamochodu

Brabus 800 GLE 63 S

Mercedes-AMG GLE 63 S od Brabusa. Naszykuj gruby milion złotych