w

Kolizja w Tczewie. Efekt przejazdu na czerwonym (wideo)

Kolizja w Tczewie
Kolizja w Tczewie. Efekt przejazdu na czerwonym (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej, Wojska Polskiego i Alei Solidarności.

Przestrzeganie przepisów jest fundamentem bezpieczeństwa. Niestety, niektórzy uczestnicy ruchu zwyczajnie o tym zapominają. Zdarzają się także przypadki nieuwagi oraz ignorancji. Ta kolizja w Tczewie była efektem jednego z tych czynników. Którego?

Trudno jednoznacznie stwierdzić. Użytkownik koreańskiego samochodu najpewniej nie zauważył sygnalizatorów, które wskazywały czerwone światło. Jak powszechnie wiadomo, w takich okolicznościach powinien się zatrzymać – podobnie jak motocykliści oczekujący na sąsiednim pasie.

Kolizja w Tczewie – bez poważnie rannych

Niektórzy internauci sugerują, że na tym skrzyżowaniu umieszczono sygnalizator na nieodpowiedniej wysokości. Wydaje się to mało prawdopodobne w przypadku uczestników ruchu zwracających uwagę na otoczenie i oznakowanie.

Kierowca Hyundaia wjechał za sygnalizator święcący na czerwono, jak gdyby nigdy nic. Warto podkreślić, że jego samochód nie poruszał się z dużą prędkością. Można więc przypuszczać, że było to zagapienie.

Kolizja w Tczewie
Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, że kierowca koreańskiego auta ominął sygnalizator świecący na czerwono

Niestety, tym samym znalazł się na kursie kolizyjnym z kierowcą, który jechał w kierunku prostopadłym do niego. Ten drugi nie miał czasu na skuteczną reakcję. Odhamował jednak tyle, ile mógł.

Zderzenie było na tyle silne, że odwróciło jeden z samochodów. Na szczęście obyło się bez dachowania, które w tych okolicznościach mogłoby doprowadzić do poważniejszych skutków.

Najważniejsze, że żaden uczestnik zdarzenia nie doznał poważnych uszczerbków na zdrowiu. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu miejskiego. Udostępniamy je ku przestrodze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca Passata wybiegł z kabiny i sięgnął do bagażnika

Kierowca Passata wybiegł z kabiny i sięgnął do bagażnika. „Lepiej było nie ryzykować” (wideo)

Pijany rowerzysta ze słuchawkami w uszach.

Pijany rowerzysta ze słuchawkami w uszach. „Życie zawdzięcza ostrożnym kierowcom” (wideo)