w

Kolizja przyczepy z pick-upem. „To mógł być wiatr” (wideo)

Kolizja przyczepy z pickupem
Kolizja przyczepy z pick-upem. "To mógł być wiatr" (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej numer 993 w okolicach miejscowości Samoklęski na Podkarpaciu.

Kierowca pick-upa poruszał się prawidłowym pasem. Jego pojazd ciągnął za sobą lawetę, na której znajdowało się auto dostawcze. Z przeciwka nadjeżdżał inny samochód, do którego była podpięta była przyczepka.

I właśnie owa przyczepka okazała się największym kłopotem. W pewnym momencie przechyliła się i spadła wprost przed maskę jadącego pick-upa. Kierowca nie miał szans na w pełni skuteczną reakcję. Instynktownie odbił w prawo.

Po chwili cały zestaw wylądował w rowie. Warto dodać, że samochód dostawczy nie spadł z lawety, co oznacza, że został pieczołowicie zabezpieczony. I to też pokazuje, że warto być starannym przy takich czynnościach, bo można uniknąć poważniejszych kłopotów.

 

Winę za zdarzenie ponosi oczywiście kierowca ciągnący lekką przyczepkę. Wydaje się, że nie była odpowiednio dociążona w tych warunkach. Najpewniej to silny podmuch wiatru sprawił, że zdołała się przechylić i znaleźć na kursie kolizyjnym z pick-upem.

Dobrze, że była to kolizja z półciężarówką, a nie zwykłym, znacznie niższym pojazdem osobowym. Wtedy okoliczności mogłyby być jeszcze poważniejsze.

Najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało. Pamiętajmy o zabezpieczaniu przewożonego ładunku i odpowiednim przygotowaniu zestawu. Od tego zależy bezpieczeństwo – nie tylko nasze, ale też innych znajdujących się w pobliżu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agresywny kierowca hamował przed maskami innych pojazdów

Agresor hamował przed maską. Kierowcy TIR-ów wzięli go w kleszcze (wideo)

Auto płonie podczas jazdy

Ogień podczas jazdy. „Diesel może dymić, ale płonąć nie powinien” (wideo)