w

Kolizja podczas zmiany pasa ruchu. Sprawca odjechał, ale został zatrzymany i rozliczony (wideo)

Nieostrożna zmiana pasa ruchu, kolizja i ucieczka
Kolizja podczas zmiany pasa ruchu. Sprawca odjechał, ale został zatrzymany i rozliczony (wideo)

Każdemu może przydarzyć się błąd – również w ruchu drogowym. Ważne, by w takiej sytuacji zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności i postąpić w sposób właściwy.

Ta kolizja podczas zmiany pasa ruchu jest tego dobrym przykładem. Doszło do niej na ulicy Andersa w Bielsku-Białej. Nagranie, które zostało udostępnione w sieci ujawnia perspektywę świadka, który jechał kilkadziesiąt metrów za uczestnikami zdarzenia.

Po lewym pasie przemieszczał się użytkownik Renault, który raczej nie spodziewał się zagrożenia. Osoba prowadząca czarny samochód w pewnym momencie zaczęła zmieniać pas, gdy wspomniany wyżej pojazd był tuż obok.

Można zakładać, że francuskie auto było w martwym punkcie lusterek, dlatego nie zostało dostrzeżone. Właśnie dlatego warto upewniać się (obracając lekko głowę w odpowiednią stronę), czy zmiana toru jazdy będzie bezpieczna.

 

Niestety, w tym przypadku tego zabrakło. Po chwili doszło do kontaktu obu pojazdu. Nie była to poważna kolizja, dlatego udało się utrzymać kontrolę nad pojazdami.

Sprawca zdarzenia nie zamierzał tego wyjaśniać. Czy to możliwe, że nie czuł uderzenia? Skoro odbił kierownicą w prawo, to duże prawdopodobieństwo, że był tego świadomy.

Tak czy inaczej, odjechał z miejsca zdarzenia. Co było dalej? Poszkodowany zgłosił sprawę na policję, która szybko zlokalizowała sprawcę. To musiało skończyć się surowym mandatem, który z pewnością uszczuplił budżet nieostrożnego kierowcy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jazda pod prąd po DK81

Pod prąd po Wiślance. Kolejny nieświadomy kierowca narażał życie (wideo)

Dziecko wbiegło na drogę po piłkę

Dziecko z piłką i czujny kierowca. „Wyobraźnia i ostrożność to podstawa” (wideo)