w

Kolizja podczas wyprzedzania w terenie zabudowanym. Kto ponosi winę? (wideo)

Kolizja podczas wyprzedzania
Kolizja podczas wyprzedzania w terenie zabudowanym. Kto ponosi winę? (wideo)

Takie sytuacje są bardzo często mylnie interpretowane przez ich uczestników. Sprawa jest jednak oczywista i nikt nie powinien mieć wątpliwości, kto ponosi winę.

Kolizja podczas wyprzedzania w terenie zabudowanym to nic nadzwyczajnego. Nierzadko dochodzi do takich zdarzeń. Okoliczności bywają różne, ale błąd jest zazwyczaj taki sam. Warto więc spojrzeć na dołączone poniżej nagranie i zrozumieć, jak do tego doszło.

Kierowca, który podjął się wyprzedzania nie złamał przepisu. Linia przerywana sugeruje, że mógł rozpocząć swój manewr. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy mieścił się w ograniczeniu prędkości, ale nie to było bezpośrednią przyczyną kolizji.

>Brawurowa zmiana kierunku jazdy zakończona zderzeniem (Video)

I tu dochodzimy do drugiego uczestnika niepożądanej historii. Kierowca, który uznał, że chce zjechać z głównej drogi i skręcić w lewo spojrzał jedynie przed siebie. Nie upewnił się, czy nikt za nim nie podjął się innego manewru.

I to był bardzo duży błąd. Gdyby spojrzał w lusterka, dostrzegłby prawidłowo wyprzedzającego uczestnika ruchu. W wyniku jego nieostrożności doszło do kolizji, której efektem są dwa poważnie uszkodzone samochody.

>Estoński kierowca TIR-a i niebezpieczne wyprzedzanie. Kara? 4000 złotych (wideo)

Pamiętajmy, by przed zmianą toru i kierunku jazdy zawsze upewniać się, czy nie nadjeżdża jakiś inny pojazd – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Po to są lusterka. Nie warto podejmować ryzyka i jechać „na zaufanie”.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warszawa tempo30

Warszawa planuje wprowadzić ograniczenie prędkości do 30 km/h. Trwają konsultacje społeczne

Wywrócenie motocykla

Wysoki motocykl i nieostrożny użytkownik. Położył maszynę, która mu niemal odjechała (wideo)