w

Kolejny zawodowy ryzykant. Seria niebezpiecznych manewrów TIR-em (wideo)

Ryzykowne wyprzedzanie TIR-em
Kolejny zawodowy ryzykant. Seria niebezpiecznych manewrów TIR-em (wideo)

To niepokojące zdarzenie miało miejsce Kozach na ulicy Bielskiej (województwo śląskie).

Nie jest tajemnicą, że w transporcie brakuje rąk do pracy. Przez to przyjmuje się osoby, które nie do końca wiedzą, jak powinny zachowywać się za kierownicą. Doświadczeni kierowcy też bywają lekkomyślni. Oto kolejny zawodowy ryzykant, który był bliski spowodowania wypadku.

Zacznijmy od tego, że podejmowanie się takich manewrów wielotonowym zestawem w terenie zabudowanym to skrajna nieodpowiedzialność oraz głupota. Liczne posesje, skrzyżowania, piesi, rowerzyści, przejścia dla pieszych – na to wszystko trzeba uważać. Tymczasem kierowca TIR-a stwierdził, że to odpowiednie miejsce, by wyprzedzać pojazdy osobowe.

Zawodowy ryzykant w akcji

Pierwszy manewr wyprzedzania został podjęty przez podwójną ciągłą i przejście dla pieszych. Później nie było lepiej. Zawodowy ryzykant powtórzył realizację tego samego pomysłu, tyle że kawałek dalej.

Czy spieszył się? Być może. To jednak niczego nie usprawiedliwia. Problem tkwi w mentalności, która eliminuje zdrowy rozsądek i wnosi na piedestał poczucie wyższości. Taki człowiek myśli, że może więcej. Trudno więc dziwić się, że na drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem wielotonowych zestawów.

Zawodowy ryzykant w ciężarówce
Kierowca miał za nic obowiązujące przepisy i na krótkim dystansie dwukrotnie wyprzedzał przez przejścia dla pieszych i podwójne ciągłe

Ten kierowca powinien stracić uprawnienia i dodatkowo trafić na badania psychologiczne, by lekarz dokładnie sprawdził, czy ten człowiek może prowadzić jakikolwiek pojazd mechaniczny. Być może ma problem z rzeczywistą oceną sytuacji, w której się znajduje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pościg policyjny na S8

Wariat drogowy uciekał przed policją po S8. Próbował staranować radiowóz (wideo)

Interwencja policji na Ukraińcu

Kontrowersyjna interwencja policji. Jest nagranie! „Jak ci się nie podoba, to wyp*****laj na Ukrainę” (wideo)