w

Kolejny wypadek na Zakręcie Mistrzów: Zderzenie dwóch pojazdów i dachowanie (Video)

Wypadek Zakręt Mistrzów Ruda Śląska
Kolejny wypadek na Zakręcie Mistrzów: Zderzenie dwóch pojazdów i dachowanie (Video)

Słynny Zakręt Mistrzów daje się we znaki kolejnym kierowcom. Tym razem znacznie poważniej, niż ostatnim razem.

Wczoraj informowaliśmy, że kilka dni temu w tym miejscu doszło do utraty panowania nad samochodem, poślizgu i wjazdu na skarpę. Zdarzyło się to w godzinach wieczornych, dlatego ruch był mały. Na szczęście skończyło się jedynie uszkodzeniem pojazdu.

Kolizja i dachowanie

Niestety, przypadek z dzisiejszego poranka jest znacznie mniej optymistyczny. Ponownie jeden z kierowców stracił kontrolę nad autem, ale tuż obok jechał inny uczestnik ruchu. W wyniku tego doszło do kolizji. Oba samochody wypadły z drogi i jeden z nich dachował.

Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze. Jak udało się ustalić, nikt nie zginął. Przez kilka godzin trwały prace związane z oczyszczeniem i udrożnieniem jezdni. To spowodowało utrudnienia w ruchu. Teraz można już liczyć na płynny przejazd.

Zakręt Mistrzów wypadek 30 grudnia
Służby ratunkowe zabezpieczyły miejsce i udzieliły pomocy rannym

W tym roku wydarzyło się w tym miejscu przynajmniej kilkanaście niebezpiecznych sytuacji. Być może to najwyższy czas, by zastosować dodatkowe oznakowanie. Bardziej inwazyjnym pomysłem byłoby przeprojektowanie zakrętu, choć to wymagałoby większych środków finansowych. Pojawiają się także głosy na temat fotoradaru.

Zakręt Mistrzów – dlaczego dochodzi do wypadków?

Ten niepozorny łuk na wysokości Rudy Śląskiej jest newralgicznym punktem DTŚ (Drogowej Trasy Średnicowej). Ma to związek z jego geometrią. W momencie wjazdu, kąt zakrętu jest inny, niż podczas wyjazdu. To prowokuje kierowców do nieco gwałtowniejszego ruchu kierownicą, co przy wysokiej prędkości (często niedozwolonej) i trudnych warunkach potęguje zagrożenie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wymuszenie na rondzie i kolizja

Ruda Śląska: Typowe wymuszenie i kolizja na rondzie (Video)

Renault ZOE ZE50 moose test

Renault ZOE ZE50 w teście łosia: Jak sobie poradził mały elektryk? (Video)