w

Kolejny wyjątkowy samochód znaleziony w stodole…

Gdy już wydaje się, że wszystkie cenne klasyki zostały odnalezione, pojawia się kolejna tego typu historia. Tym razem miała ona miejsce w Szwarcwaldzie (południowo-zachodnie Niemcy).

Właśnie tam odkryto Miurę P400 S pochodzącą z 1971 roku. To jedna z ikon włoskiej motoryzacji i legend supersamochodów. Nie trzeba dodawać, że jest niezwykle pożądanym modelem. Pierwszym właścicielem pojazdu został Walter Becker – marketingowiec z Norymbergi. Trzy lata później auto odkupił Hans Peter-Weber, który pasjonował się motoryzacją. Był nawet amatorskim kierowcą wyścigowym. Cztery lata temu zmarł i auto zostało w stodole jego kolegi. Nie wiadomo, jak długo było nieużywane, ale jego stan jest zaskakująco dobry i co ważne – w pełni oryginalny.

Sercem Lamborghini jest V12 o pojemności 3,9 litra zdolne generować 370 KM. Do tej pory prezentowany egzemplarz zdołał pokonać zaledwie 29 020 km. Warto dodać, że to sztuka nr 4245. Wkrótce trafi ona na aukcję. Przewidywana cena? Znacznie ponad 1 mln dolarów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Navitel MR150 NV – lusterko z kamerą

Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid oficjalnie