w

Kolejny rekord sprzedaży Lamborghini. Tak dobrze jeszcze nie było

Lamborghini Urus
Kolejny rekord sprzedaży Lamborghini. Tak dobrze jeszcze nie było

Niektórych może dziwić, że w dobie pandemii marki luksusowe odnoszą bardzo duże sukcesy.

To jednak naturalna kolej rzeczy. Bolesna prawda jest taka, że w dobie kryzysu biedni biednieją, a bogaci się bogacą albo inwestują, bo waluta może tracić na wartości. Na tym zyskują produkty premium, które są jedną z lokat kapitału. Kolejny rekord sprzedaży Lamborghini nie jest więc przypadkiem.

Jak wynika z oficjalnych danych, w ciągu minionych 12 miesięcy, włoski producent dostarczył aż 8405 egzemplarzy swoich modeli. Ten wynik naprawdę robi wrażenie i jest o 13 procent lepszy, niż w 2020 roku.

SUV rządzi

Czy tego chcemy, czy też nie, samochody typu SUV i crossover wciąż cieszą się ogromnym wzięciem. Nawet sportowe marki mają dzięki nim sprzedażowe żniwa. Wystarczy dodać, że Lamborghini Urus było najlepiej sprzedającym się modelem w gamie, który dotarł do 5021 klientów, co stanowi niemal 60 procent całej sprzedaży.

Lamborghini Urus Yellow
Największym zainteresowaniem cieszył się Urus, czyli jedyny SUV w gamie Lamborghini

Drugie miejsce zajęło Lamborghini Huracan. Na tego najmniejszego sportowca w ofercie zdecydowało się 2586 nabywców. Trzecia pozycja przypadła oczywiście Aventadorowi. Flagowe auto zostało nabyte przez 798 szczęśliwców.

Najlepszym rynkiem dla włoskiego producenta okazały się Stany Zjednoczone, gdzie w 2021 roku wyjechały 2472 sztuki modeli lamborghini. W Chinach zarejestrowano natomiast 935 aut, a w Niemczech – dokładnie 706 egzemplarzy. Wielka Brytania była czwarta z wynikiem 564 aut. Na rodzimym rynku Lamborghini znalazło się natomiast 359 kolejnych pojazdów tej marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przetarg na radiowozy 2022

Sprytnie skonstruowany przetarg na policyjne radiowozy. Ciekawe, który model wygra…

Mercedes CLA Shooting Brake

Za 9 lat kupisz ostatnie nowe kombi od Mercedesa. Skończy się wtedy pewna era