w

Kolejny bliźniak dostawczaków Stellantis. Opel Movano w nowym-starym wydaniu

Opel Movano 2021
Kolejny bliźniak dostawczaków Stellantis. Opel Movano w nowym-starym wydaniu

Niemiecka marka od jakiegoś czasu należy do koncernu Stellantis. To oznacza dostęp do wielu istotnych technologii i podzespołów.

Kolejnym efektem tej współpracy Opel Movano, który doczekał się nowego nadwozia. Samochód jest bliźniakiem Fiata Ducato, Citroena Jumpera i Peugeota Boxera, co widać już na pierwszy rzut oka.

Zmiany stylistyczne są niezwykle skromne. Obejmują jedynie logo i grill. To samo dotyczy wnętrza. Według nas to zaskakująca decyzja, bo spodziewamy się wkrótce nowej generacji aut użytkowych tego koncernu.

Opel Movano Stellantis
Opel Movano to bliźniacza konstrukcja Ducato, Jumpera i Boxera

Biorąc jednak skromne koszty dostosowania zmian do „twarzy” Opla, ten krok może być całkiem rozsądny. Nie wiadomo ile marka na tym zyska, ale na pewno nie straci. Auto będzie dostępne w różnych konfiguracjach zapewniających przestrzeń załadunkową od 8 do 17 metrów sześciennych. Nie zabraknie różnych platform umożliwiających stworzenie lawety, chłodni czy kampera.

Opel Movano 2021 – silniki

Nowy model będzie dostępny z silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra. Dostępny jest on w dwóch wariantach mocy: 120 koni mechanicznych oraz 165 koni mechanicznych. Co ciekawe, gama obejmie także odmianę elektryczną.

Opel Movano 2021 silniki
Movano będzie dostępny z silnikiem Diesla i w wersji elektrycznej

Wariant ekologiczny oferuje 122 konie mechaniczne i 260 niutonometrów. Do wyboru będą dwie baterie o pojemnościach 37 kWh i 70 kWh. Zapewniają one zasięg 117 kilometrów (mniejsza) oraz 220 kilometrów (większa).

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolls Royce Boat Tail

Rolls Royce Boat Tail. Wyjątkowy projekt na specjalne zamówienie

VW Passat W8 for sale

Volkswagen Passat B5 TDI jest najlepszy? Ten egzemplarz oferuje znacznie więcej, niż diesel!