w

Kokpit przyszłości według Audi

Na targach CES w Las Vegas nie mogło także zabraknąć marki z Ingolstadt.

Jak można się domyślać, Audi, podobnie jak Volkswagen, zaprezentowało nowości związane z kokpitem. Według wstępnych badań, już w 2020 roku standardowe przyciski niemal znikną z wnętrz samochodów. Zastąpią je ekrany, które będą odpowiadały za funkcjonowanie pojazdu. W kokpicie (niedalekiej) przyszłości Audi zastosowano trzy wyświetlacze AMOLED, które można obsługiwać nie tylko poprzez dotyk, ale także gestami. Jeden zastąpi zegary (jak w nowym TT), drugi będzie odpowiadał za multimedia, a trzeci za klimatyzację i oświetlenie wnętrza. Dwa pierwsze rozwiązania są już bardzo popularne na rynku (choć przeważnie bez obsługi gestami), jednakże osobny ekran dotykowy do sterowania „powietrzem” to jeszcze rzadkość.

Może jesteśmy dinozaurami w tej dziedzinie, ale wolimy normalne przyciski. Dlaczego? Wyświetlacze wcale nie sprawiają, że ergonomia jest lepsza ze względu na zastosowanie mniej przycisków. Owe przyciski istnieją dalej, tyle że są ukryte właśnie n ekranach. A to nie zawsze jest najwygodniejsze. Jako zwolennicy teorii „złap i poczuj” mamy nadzieję, że mimo wielu ekranów, producenci nie zrezygnują szybkąo ze standardowych pokręteł i przycisków.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW i8 bez lusterek…

Lamborghini Huracan Print Tech