w

Koenigsegg wyraźnie pobił rekord Bugatti!

Koenigsegg Agera RS to jeden z najszybszych hipersamochodów na naszej planecie. Potrafi bardzo sprawnie rozwijać prędkość, jak i ją wytracać… Dowodem takiego stanu rzeczy jest poniższe nagranie.

Przedstawiciele tej sportowej marki postanowili pobić rekord rozpędzania i zatrzymywania auta (0-400-0). Do tej pory najlepszy rezultat osiągnęło Bugatti Chiron, które cały proces wykonało w 42 sekundy. Szwedzki samochód zrobił to jeszcze szybciej. Przyspieszenie do 400 km/h i zatrzymanie do zera zajęły mu zaledwie 36,44 sekundy, co jest znaczną poprawą rekordu. Aby zrealizować cel, Agera RS potrzebowała 2535 metrów duńskiego pasa startowego.

Przypomnijmy, że sercem Koenigsegga jest 5-litrowy silnik generujący 1361 KM, czyli 139 KM mniej niż Bugatti. Jak widać, nie tylko moc się liczy…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy to nowe Audi A7?

Bentley Bentayga Startech 2017