w

Kobieta, która wjechała w stację Orlen została zatrzymana. Policjanci nie popisali się (wideo)

Kobieta, która wjechała w stację Orlen została zatrzymana. Policjanci nie popisali się (wideo)

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnią noc na jednej ze stacji Orlen w miejscowości Rymań (około 40 kilometrów od Kołobrzegu).

Z niewiadomych powodów, kobieta prowadząca srebrne BMW nie reagowała na polecenia policjantów. Funkcjonariusze nie wiedzieli, jak się zachować, co było wyjątkowo dobrze widoczne. Krzyki świadków sugerujących, by strzelać w opony z pewnością nie pomagały.

W pewnym momencie doszło do dewastacji obiektu. Nieobliczalna pani wjechała do budynku przez drzwi wejściowe. Na tym jednak nie skończyła jazdy. Szybko wycofała, zawróciła i postanowiła kontynuować podróż. Mundurowi w końcu użyli broni palnej, ale to niewiele dało – sprawczyni uciekła. Dobrze, że nie trafili w dystrybutor paliwa.

Złapana – trzeźwa

Wkrótce po tym zdarzeniu udało się ją zatrzymać. Co ciekawe, okazało się, że to 37-latka, w której organizmie nie wykryto alkoholu. Pobrano jej krew, by sprawdzić, czy nie była pod wpływem innych środków odurzających.

Policja bada okoliczności zdarzenia. Wydaje się, że mundurowi powinni wyciągnąć wnioski z tego nagrania. Z naszych nieoficjalnych rozmów z funkcjonariuszami wynika, że to przez brak odpowiednich procedur.

To jednak tylko teoria. Policjant znajdujący się w takiej sytuacji powinien reagować szybko i stanowczo – by nikt nie ucierpiał. Tutaj zdecydowanie zabrakło “pomysłu”, co nie napawa optymizmem. Miejmy nadzieję, że takie historie nie będą zdarzać się zbyt często.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Wszystko przez to że policjanci są zastraszeni i to jest przyczyną ich braku reakcji. Jeżeli dochodzi sytuacji gdy policjant boi się spałować to później boi się każdej swojej reakcji

  2. Policjantowi zabrakło “pomysłu”, wszechwiedzącemu autorowi zresztą też :/.
    Całe szczęście policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień i całe nieporozumienie zakończyło się bez ofiar.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BMW M6 88'

BMW M6 E24: Ma 33 lata, a wygląda lepiej niż większość nowych aut

Najtańsze miejskie crossovery 2021

Najtańsze miejskie crossovery na rynku w 2021 roku. Ceny, wyposażenie, dane techniczne