w

Kierowca zawodowy wyprzedzał TIR-em w karkołomny sposób: Spotkała go szybka karma

Karkołomne wyprzedzanie tirem
Kierowca zawodowy wyprzedzał TIR-em w karkołomny sposób: Spotkała go szybka karma

Kierowcy zawodowi powinni świecić przykładem. Tymczasem bywa zupełnie inaczej, co podkreślają liczni specjaliści zajmujący się szkoleniami i poprawą bezpieczeństwa na drogach.

Istnieje mnóstwo przykładów ujawniających niepokojące zachowania użytkowników wielotonowych zestawów. Często są to manewry nie tylko głupie, ale też bardzo niebezpieczne, które mogą skutkować bardzo poważnymi zdarzeniami drogowymi.

Pokazał, jak nie wyprzedzać

Ta historia jest bez wątpienia potwierdza, że nie są to żarty. Kierowca TIR-a nie przejął się linią ciągłą i terenem zabudowanym. Rozpoczął manewr wyprzedzania i postanowił znaleźć się przed kilkoma innymi ciągnikami siodłowymi – za jednym zamachem.

Niedozwolone wyprzedzanie na oczach policjantów
Karkołomne wyprzedzanie skończyło się surowym mandatem

Nie przeszkodziły mu nawet wysepki. Strach pomyśleć, co by było, gdyby z przeciwka nadjechał inny samochód lub inny użytkownik ruchu wyjechał z drogi podporządkowanej (nie spodziewając się zagrożenia z prawej strony). Tym razem obyło się bez ofiar.

Surowy mandat

61-letni kierowca z województwa Mazowieckiego nie ominął jednak kary. Dokonywał manewru na oczach funkcjonariuszy poruszających się w nieoznakowanym radiowozie. Mundurowi momentalnie ruszyli w pościg i zatrzymali sprawcę wykroczeń.

Przewinienia były na tyle poważne, że zawodowiec otrzymał 1000 zł mandatu i 20 punktów karnych. Miejmy nadzieję, że to ostudzi jego temperament i będzie już prowadził znacznie ostrożniej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja przed pasami obok ronda

Nieostrożne zjeżdżanie z ronda: O krok od poważnego potrącenia

BMW M4 Convertible 2021

BMW M4 Cabrio 2021: Zdjęcia patentowe ujawniły kontrowersyjny motyw grilla