w

Kierowca zapomnial o zabezpieczeniu drzwi naczepy. Został znokautowany (wideo)

Zderzenie kierowcy z drzwiami naczepy
Kierowca zapomnial o zabezpieczeniu drzwi naczepy. Został znokautowany (wideo)

Praca kierowcy TIR-a nie należy do najbardziej skomplikowanych, ale wymaga doświadczenia, odpowiedzialności i rozsądku.

W tym przypadku nie udało się tego wszystkiego utrzymać. Osoba prowadząca wielotonowy zestaw postanowiła sprawdzić ładunek. Niestety, zapomniała o zabezpieczeniu drzwi naczepy. Gdy mężczyzna zamykał jedno skrzydło, drugie zostało poruszone przez wiatr i nabrało prędkości.

Nieświadomy kierowca został uderzony w głowę i upadł na ziemię. W wyniku tego stracił przytomność – został znokautowany drzwiami, jak po mocnym ciosie bokserskim. Choć nagranie tego nie zdradza, z nieoficjalnych informacji wynika, że zdołał się podnieść i wrócić do siebie.

Nie zapominaj o bezpieczeństwie

Bez względu na rodzaj pracy, zawsze należy stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Żadne działanie nie powinno być podejmowane bez zachowania odpowiednich czynności zmniejszających ryzyko wypadku. Praca jest ważna, ale życie i zdrowie – najważniejsze.

Ten kierowca mógł zabezpieczyć skrzydła w taki sposób, by nie zostały poderwane przez wiatr. Z pewnością nie kosztowałoby to przesadnie dużo czasu. Niestety, tego nie zrobił i naraził się na poważne zagrożenie. W takich okolicznościach nietrudno upaść na głowę i uderzyć nią o asfalt, co może doprowadzić do fatalnych, wręcz nieodwracalnych konsekwencji.

Warto o tym pamiętać w każdych okolicznościach. Niech to nagranie będzie przestrogą dla wszystkich, którzy „swobodnie” podchodzą do przestrzegania zasad. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie z pojazdem na sygnale w Lublinie

Lublin: Auto na sygnale wymusiło pierwszeństwo. Doszło do zderzenia trzech pojazdów (wideo)

Przechodzenie przez przejścia w Japonii

Japońskie dzieci i przechodzenie przez przejścia dla pieszych. Zasady trzeba wpajać od małego (wideo)